logo strony Olimpia Elbląg
W niedzielę wszyscy na A8!
2014-06-04 21:42:17 - gniadson
Źródło: własne, 90minut.pl, fot: sportel24.pl, własneW niedzielę wszyscy na A8!

Tegoroczna reforma ligowa sprawia, że tylko drużyny ubiegające się o awans nie są zagrożone spadkiem do III ligi. To czyni nasz niedzielny mecz ze Stalą Mielec najważniejszym meczem w sezonie, meczem "o wszystko". Na takim spotkaniu nie może nas zabraknąć. W NIEDZIELĘ WSZYSCY NA A8!

W niedzielę wszyscy na A8!

Niedzielny mecz będzie ostatnią kolejką mijającego sezonu. Sezonu, w którym chyba już na dobre wyszliśmy z dołka dręczącego nas od czasów pierwszej ligi w Elblągu. Szczególnie udana jest obecna runda, podczas której na każdym meczu wystawialiśmy liczny młyn, uszyliśmy nową, ponad dwudziestometrową wersję starej flagi North Power oraz odpalaliśmy pirotechnikę. Ten mecz powinien być idealnym zwieńczeniem tego sezonu, wisienką na torcie.

Idzie nowe!
Na meczu ze Stalą nie zabraknie kilku niespodzianek. Od poprzedniej "domowej" kolejki (24 maja z Motorem Lublin) zrobiliśmy trochę zakupów. Na płocie, oprócz odnowionej flagi Forza Olimpia, która wraca do nas po przymusowej wizycie w zakładzie kaletniczym, zawiśnie nowa flaga, której treść niech zostanie tajemnicą aż do niedzielnego spotkania. Oprócz tego, w dopingu wspomoże nas nowy bęben, gdyż nasz wysłużony staruszek był w coraz gorszym stanie, aż umarł definitywnie.

Dodruk okrągłych vlepek!
Meczowi towarzyszyć będzie także okazjonalna oprawa. Ultrasi napracowali się, aby ten mecz mógł mieć atmosferę odpowiadającą jego randze, poszło też na to sporo pieniędzy. Z tego powodu na meczu będzie także sprzedawana okrągła edycja vlepek. Zainteresowanie było tak duże, a zapytania o dostępność kolejnych zestawów tak częste, że zdecydowaliśmy się na dodruk i najprawdopodobniej niedzielny mecz będzie ostatnią okazją na nabycie żółto - biało - niebieskich naklejek.

Aspekt sportowy
Olimpia zajmuje obecnie 9. miejsce z dorobkiem 48 punktów. Do ósmego Znicza Pruszków tracimy 1. punkt, a do czwartej Stali Stalowa Wola - 3. Jednakże zarówno Stalówka jak i będąca lokatę niżej Legionovia rozgrywają w tej kolejce stosunkowo łatwe mecze (odpowiednio z Radomiakiem i Motorem). To powoduje, że mecze Olimpii z Mielcem oraz Znicza z Wisłą Puławy mogą przyczynić się do porządnego powywracania tabeli (z tych czterech drużyn tylko mielecka Stal może być pewna utrzymania). Więcej na ten temat w nadchodzącej analizie ostatniej kolejki.

 


OLIMPIA ELBLĄG - STAL MIELEC, 8 czerwca, godz. 17:00, WSZYSCY NA A8
 

 

W niedzielę wszyscy na A8!