logo strony Olimpia Elbląg
Olimpia 4:1 Motor
2014-05-24 21:26:46 - gniadson
Źródło: własne, fot:portEl.plOlimpia 4:1 Motor

Olimpia wygrywając z Motorem na własnym terenie, zdobyła cenne 3 punkty w walce o utrzymanie. Porażka w tym meczu praktycznie wyeliminowałaby Olimpijczyków z walki o utrzymanie w II lidze. Na szczęście tak się nie stało, i Olimpijczycy w tym momencie zajmują 8. miejsce w II lidze.

Mecz rozpoczął się podobnie jak zeszłotygodniowe spotkanie Olimpii z Radomiakiem Radom. Już w 4. minucie perfekcyjnym strzałem popisał się Rafał Leśniewski, i Olimpia wyszła na prowadzenie. W przeciwieństwie do tego, co zdarzyło się tydzień temu, Olimpia jeszcze przed przerwą, po strzale Tomka Sedlewskiego podwyższyła swoje prowadzenie do dwóch bramek.

Po zmianie stron, na boisku niewiele się zmieniło - Olimpijczycy nadal przeważali i na 10 minut przed końcowym gwizdkiem wygrywali już 4:0. Na koniec spotkania sędzia podyktował rzut karny przeciw Olimpii, i Motor zdobył jedynego w tym spotkaniu, honorowego gola.

Zwycięstwo z Motorem stawia Olimpię na dobrym, 8. miejscu i daje duże nadzieje na utrzymanie. Przed Żółto-Biało-Niebieskimi trudne spotkanie na wyjeździe w Puławach, oraz u siebie ze Stalą Mielec. Aby być pewnym utrzymania - najlepiej zdobyć w tych spotkaniach 6 punktów. Wtedy bez względu na wszelkie kalkulacje Olimpijczycy znajdą się w upragnionej ósemce.

Do Puław organizowany będzie wyjazd kibiców Olimpii. Dodatkowe informacje wkrótce (ALE JESZCZE DZIŚ!) na e-Olimpia.com!