logo strony Olimpia Elbląg
Kibicowska zapowiedź meczu Olimpia Elbląg - Motor Lublin
2014-05-22 10:20:01 - Kicu
Źródło: własne, info.elblag.pl, michalkuna.eu, motorlublin.comKibicowska zapowiedź meczu Olimpia Elbląg - Motor Lublin

Już w najbliższą sobotę,na stadionie przy Agrykola 8 odbędzie się bardzo ważne spotkanie : Olimpia Elbląg - Motor Lublin.
Jako że bój o pozostanie w pierwszej ósemce w tabeli będzie z pewnościa trwał do ostatniej kolejki, Olimpijczycy nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów z niżej notowanym rywalem. Szkoda, że ten mecz nie będzie również okazją do rywalizacji na trybunach, gdyż po spotkaniu Radomiak - Motor, kibice z Lublina są objęci zakazem wyjazdowym. Przypomnijmy zatem, jak kibicowskim okiem prezentowały się pojedynki obu żółto-biało-niebieskich ekip.

Kibicowska zapowiedź meczu Olimpia Elbląg - Motor Lublin

Tak wyglądała nasza relacja kibicowska z tego meczu:

Nas w Lublinie 64, z tego pod stadionem jeden zakazowicz. Z nami 26 Legionistów (15 chłopaków z Białej Podlaskiej, delegacje z Chełmży i Kwidzyna) i 1 Zagłębiak.

Na płocie wieszamy jedną flagę (Veterani). W kwestii dopingu to był prowadzony przez pierwszą połowę i ostatnie minuty drugiej. Na bardzo przeciętnym poziomie. Razem z Motorem przerywamy minutę ciszy dla Mazowieckiego. W obie strony bez bluzgów.

W drugiej połowie zabawę umila nam zjebana ochroniara, która kilkukrotnie próbuje gasić palący się szalik, w ripoście leci w jego stronę kilka elementów stadionu i wszystko co mieliśmy pod ręką. Efektem zagazowany sektor i ucieczka pedała.

Motor prezentuje dobry jak na liczbę doping, bardzo ładną oprawę, której rozwinięcie trwało jednak zdecydowanie za długo.

W zasadzie tyle.

Również rok temu, w kwietniu 2013, nie dane było kibolom z Koziego Grodu obejrzeć spotkania przy A8. Z powodu prowadzonego protestu przeciwko władzom klubu nie pojawili się w sektorze gości. Tamten pojedynek, odbywającego się w wielkanocną sobotę, został zapamiętany z powodu zimowej aury i debiutu flag FORZA OLIMPIA, odnowionej "brytyjki" i GRONOWO GÓRNE.

Rozegrany w październiku 2010 mecz był prawdziwym świętem na trybunach elbląskiego stadionu.2,5 tys kibiców, 450 osób w młynie, goście w liczbie 315 głów, dwie prezentacje po naszej stronie, debiut flag SMG'o6.

 

Oby i tak było za dwa dni. Wszyscy na Olimpię!!

Kibicowska zapowiedź meczu Olimpia Elbląg - Motor Lublin