logo strony Olimpia Elbląg
Olimpia 1:2 Radomiak
2014-05-18 10:18:22 - gniadson
Źródło: własne, 90minut.pl, portEl.pl, info.Elbląg.plOlimpia 1:2 Radomiak

Olimpia przegrała w sobotnim meczu 30. kolejki II ligi wschodniej z Radomiakiem Radom 1:2 (1:0). Spadła przez to z 6. na aż 9. pozycję w tabeli, co oznacza, że o utrzymanie się w lidze (de facto awans do "nowej drugiej ligi") walczyć będziemy do ostatniej kolejki rozgrywek.

Mecz rozpoczął się idealnie dla Żółto-Biało-Niebieskich, już w 5. minucie bramkę zdobył Rafał Leśniewski, a parę minut później podwyższyć wynik mógł Tomek Sedlewski. Niestety, po przerwie nasza drużyna dostała dwa ciosy - w 63. minucie sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Jakub Cieciura, a siedem minut później prowadzenie Radomiakowi zagwarantował gol Marka Masiudy. Ostatnie minuty meczu to próba rozpaczliwych ataków Olimpijczyków, które nie przyniosły efektu.

Przed Olimpią jeszcze cztery mecze, które drużyna musi wygrać, jeśli myśli o utrzymaniu. Już w środę wyjazd do Limanowej, która jest naszym bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie (Limanovia okupuje 8. miejsce, z takim samym dorobkiem punktowym jak Olimpia). Później teoretycznie "łatwy" mecz z lubelskim Motorem (8 miejsce, 32 punkty), wyjazd do Puław (5, 46) i zakończenie sezonu ze Stalą Mielec na A8.

WYJAZD DO PUŁAW
Już za dwa tygodnie, 1 czerwca Olimpia gra w Puławach z Wisłą. Na ten mecz zamówiony będzie autokar. Jest to ostatni wyjazd sezonu, oraz mecz, który może decydować o naszym utrzymaniu. Musimy się tam pojawić w dobrej liczbie! Więcej informacji o wyjeździe już wkrótce na e-Olimpia.com!