logo strony Olimpia Elbląg
"Czarne chmury nad głowami" - relacja z meczu z Elaną Toruń
2018-11-04 20:03:01 - Skinek

Mecz Olimpii z Elaną Toruń zapowiadał się na jedno z najciekawszych starć zarówno na boisku, jak i na trybunach. Przed sobotnim spotkaniem Elana zajmowała 2 miejsce w tabeli, natomiast Olimpia po zeszłotygodniowej porażce w Rzeszowie ponownie zamykała tabelę II ligi.

Mobilizacja elbląskich kibiców ograniczyła się do rozwieszenia 300 plakatów w całym mieście oraz zwyczajnej zapowiedzi w internecie. Swój przyjazd zapowiedzieli także kibice toruńskiej Elany, co na pewno podgrzewało atmosferę przed sobotnim meczem.

Młyn Olimpii oscylował w granicach 100-150 osób, co nie jest do końca zadowalającym wynikiem, stać nas na o wiele więcej. W pierwszej połowie w górnej części trybuny zawisły dwie flagi: „Elbląg moim miastem, Olimpia moim klubem” i „Agrykola 8”, natomiast dolną część sektora zajął transparent „Czarne chmury nad głowami”, który był częścią oprawy na ten mecz. Doping przyzwoity jak na liczbę osób w młynie, nie obyło się bez obustronnych pozdrowień z kibicami gości.

Około 40. minuty została zaprezentowana oprawa przygotowana na sobotni mecz. Do wyżej wspomnianego transparentu zostały odpalone czarne świece dymne, całość wyglądała dość efektownie. W drugiej połowie miejsce transparentu zajęły kolejne flagi: „1945”, „Elblążanie” oraz „Ponad pół wieku…”.

Kibice gości do Elbląga przyjechali autokarami i autami, swoją liczbę na sektorze określą sami. Prowadzili dobry doping przez całe spotkanie.

Piłkarsko mecz stał na dobrym poziomie, strzelanie rozpoczęła i zakończyła drużyna Olimpii. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2, a bramki dla Elblążan strzelali Michał Fidziukiewicz oraz Jakub Bojas. Po tym meczu Elana spadła na 3. Miejsce w tabeli, na miejsce wicelidera wskoczyła drużyna Radomiaka Radom. Olimpia zanotowała awans o jedną pozycję i obecnie zajmuje przedostatnie, 17. miejsce. Liderem, mimo porażki w Grudziądzu, pozostał Widzew Łódź. Ponadto łodzianie zostali mistrzami jesieni w II lidze.

A już w sobotę kolejny mecz w Elblągu. Olimpia na A8 podejmie lidera, drużynę Widzewa Łódź. Początek spotkania w sobotę, 10 listopada o godzinie 17:00. Trwa przedsprzedaż biletów na ten mecz. Wejściówki można nabyć w budynku klubowym oraz w sklepie kibica Olimpijczyk.net.