logo strony Olimpia Elbląg
"Blisko czy daleko stąd, pamiętaj gdzie twój dom" - relacja z wyjazdu do Wejherowa
2018-10-15 20:56:03 - Skinek
Źródło: fot. www.wejherowo.naszemiasto.pl"Blisko czy daleko stąd, pamiętaj gdzie twój dom" - relacja z wyjazdu do Wejherowa
Piękna pogoda, wygrany mecz i kolejna wyjazdowa oprawa - kto w niedzielę nie wybrał się na wyjazd do Wejherowa ma czego żałować :)
 
Zapraszamy do relacji.
"Blisko czy daleko stąd, pamiętaj gdzie twój dom" - relacja z wyjazdu do Wejherowa
Na najbliższy wyjazd w sezonie zdecydowało się wybrać 49 osób. Podróżujemy samochodami ze sporym zapasem czasowym, i mimo problemów z jednym z samochodów, pod sektorem gości meldujemy się około pół godziny przed meczem. Wejście przez bramki przebiega dość sprawnie i na sektorze meldujemy się tuż przed pierwszym gwizdkiem. Jedynym minusem jest cena biletu. 20 zł - według nas jest to zbyt wygórowana cena jak na poziom rozgrywek oraz "atrakcyjność" stadionu w Wejherowie. Na płocie wywieszamy flagę "Agrykola 8" i od początku ruszamy z dopingiem, który tego dnia stał na bardzo dobrym poziomie. Nie obyło się bez obustronnych "uprzejmości", które rozpoczęli gospodarze. Zapewne jest to spowodowane ich rozgoryczeniem że są tylko fan clubem jednej z drużyn z trójmiasta. Druga sprawa to kreatywność miejscowych w wymyślaniu przyśpiewek, momentami przestoje trwały nawet 10 minut, zapewne oczekiwali na sms-y z podpowiedziami od kolegów z Gdyni. 
 
W około 30 minucie spotkania zaprezentowana została oprawa przygotowana przez elbląskich ultrasów. Na płocie zawisł transparent z hasłem "Blisko czy daleko stąd, pamiętaj gdzie twój dom", a całości dopełniły flagi na dwóch kijach na których widniał symbol "A8". Po kilku minutach, flagi na dwóch kijach zostały przemianowane na machajki, a całość wyszła bardzo efektownie. 
 
W drugiej połowie wywieszamy dodatkowo trans "Szyna PDW". Bracie, czekamy aż będziesz znów z nami!
 
W drugiej połowie dopingujemy już sporadycznie, mimo wszystko panował bardzo dobry klimat jak na tak bliski wyjazd.
 
Miejscowych w młynie ok. 30 osób, wywieszają jedną wypłowiałą szmatę. Prowadzili doping przez całe spotkanie, ale o jego jakości nie będziemy się wypowiadać. 
 
Na mały komentarz zasługuje także "catering" na stadionie w Wejherowie. Nasze zamówienie, które złożyliśmy pod koniec pierwszej połowy dotarło na sektor dopiero ok.70 minuty. Nie dość że nie dotarła nawet połowa tego co zamówiliśmy, to jeszcze ceny zostały wzięte z kosmosu. Jak widać klub z Wejherowa postanowił w tym sezonie zarobić na kibicach gości ile się da.
 
Piłkarze wygrywają mecz 2:0 i opuszczają ostatnie miejsce w tabeli. Miejmy nadzieję że to już koniec kryzysu i od teraz czeka nas tylko marsz w górę tabeli.
 
Sektor gości opuszczamy w znakomitych nastrojach i udajemy się w drogę powrotną. Kto był na pewno zapamięta ten wyjazd na dłużej, a komu się nie chciało niech żałuje ;)
 
A już sobotę czeka nas kolejny mecz przy Agrykola 8. Do Elbląga przyjeżdża drużyna z Rybnika. Będzie to ważny mecz dla żółto-biało-niebieskich, ponieważ śląska drużyna znajduje się dwa miejsca przed Olimpią, mając dwa punkty więcej. Przy ewentualnej wygranej zaliczymy awans o przynajmniej jedno miejsce. Początek meczu o godzinie 19:45.
 
PS. Niedługo informacje o wyjeździe do Rzeszowa. Śledźcie naszą stronę i ogarniajcie wolne w pracy!
 
Forza Olimpia!
"Blisko czy daleko stąd, pamiętaj gdzie twój dom" - relacja z wyjazdu do Wejherowa