logo strony Olimpia Elbląg
Adam Boros odszedł z Olimpii Elbląg
2018-09-24 18:51:45 - Skinek
Źródło: Adam Boros odszedł z Olimpii Elbląg

Szkoleniowiec Olimpii Elbląg Adam Boros rozwiązał za porozumieniem stron swoją umowę z elbląskim zespołem.

Boros: "Ja już swój najlepszy klub prowadziłem, bo Olimpia to najlepszy klub. Wiem, że były momenty łatwiejsze i trudniejsze, ale za te wszystkie chwile bardzo Wam wszystkim dziękuję."

Prezes Olimpii, P. Guminiak: "Pragnę podziękować Adamowi za te wszystkie lata, wspólne wzloty i upadki. Nie jest to łatwa sytuacja, ale tak jak powiedział trener - najważniejszy jest zespół, a ten potrzebuje impulsu. (...) Jeżeli chodzi o nazwisko nowego szkoleniowca, zapewne wszyscy zdają sobie sprawę, że sytuacja była dynamiczna, jeszcze w sobotę wieczorem graliśmy mecz, a dziś w ciągu dnia wspólnie z trenerem usiedliśmy, porozmawialiśmy i podjęliśmy taką, a nie inną decyzję, decyzję, która do najłatwiejszych zresztą nie należy. Dlatego też, od razu rozpoczęliśmy poszukiwania nowego trenera, w Polsce z tą licencją, która jest wymagana przez przepisy, czyli UEFA PRO jest ich 205, a część z nich jest przecież związana kontraktami z obecnymi klubami. Jednakże, muszę powiedzieć, że rozmowy trwają i mam nadzieję, że w krótkim czasie wszystko będzie już jasne."

My jako kibice pragniemy podziękować Panu Adamowi za prawie 5 lat spędzonych na ławce trenerskiej. Trenerze, dziękujemy i życzymy powodzenia w dalszej karierze.