logo strony Olimpia Elbląg
"Najwierniejsi będą zawsze..." - zapowiedź meczu z Rozwojem
2018-09-20 19:41:00 - Skinek
Źródło: "Najwierniejsi będą zawsze..." - zapowiedź meczu z Rozwojem

Ostatnie miejsce w tabeli. Trzy strzelone bramki w 10 meczach. Kontuzje zawodników, odejścia pracowników klubu, fatalnie prowadzony fanpage klubowy. Słaba frekwencja ma meczach u siebie, jeszcze gorsza liczba wyjazdowa. Karnety i bilety sprzedawane na ostatnią chwilę. Totalna dezorganizacja. Oto obecny obraz tego co dzieje się w klubie Olimpia Elbląg. 

Prezes uspokaja. "Będzie dobrze", "Trzeba wierzyć". Tylko czy prócz niego, ktoś jeszcze w to wierzy? Wątpię.
 
W sobotę Olimpia gra kolejny mecz w II lidze. Przeciwnikiem będzie Rozwój Katowice, który także ma tylko 6 punktów w tabeli. Będzie to mecz "na szczycie" drugoligowych zmagań. Mecz dwóch drużyn, które zamykają tabelę. Jeśli Olimpia ma odbić się od dna to kiedy, jeśli nie w tą sobotę? My, jako kibice nie widzimy innej opcji jak zwycięstwo Olimpii. Panowie piłkarzyki, apel do was: gryźć trawę, nie odstawiać nogi, walczyć aż do utraty tchu. Wygrajcie ten mecz dla siebie i dla nas. Dla całego społeczeństwa, zwanego kibicami Olimpii.
 
Dochodzą do nas informacje, że część zawodników widywana jest na imprezach w elbląskich lokalach. Jest to o tyle dziwne że nie mają czego świętować. Nie będziemy wymieniać nazwisk. Lecz dajemy ostrzeżenie. Jeśli któryś z was będzie widywany w lokalach, nieważne czy w Elblągu czy w trójmieście, a wyniki się nie poprawią, kara będzie tylko jedna. Sami domyślcie się jaka. 
 
A teraz kilka słów do kibiców sukcesu. Tych, którzy na mieście lansują się jako fanatycy, ci którzy z Olimpią są na dobre i na złe, ci którzy powinni jeździć na wyjazdy, a tego nie robią. Spójrzcie na siebie. I pomyślcie. Pomyślcie nad tym, czy jesteście godni noszenia miana "Olimpijczyka". Na ilu meczach byliście u siebie? Ile wyjazdów macie w tym sezonie? Niech każdy odpowie przed własnym sumieniem. 
 
"Najwierniejsi będą zawsze..." - to hasło przewodnie sobotniego wieczoru.
 
Olimpia potrzebuje nas teraz jak nigdy. Wszystkich. Bez podziałów. Jeśli Olimpia ma podnieść się z kolan, to my musimy do tego doprowadzić. My jesteśmy fundamentem tego klubu. Zmieniają się prezesi, piłkarze, pracownicy, władze miasta. A my byliśmy, jesteśmy i będziemy. Znajdźcie w sobie ten fanatyzm, który płonął w was gdy stawialiście pierwsze kroki na trybunach Olimpii, gdy jechaliście na pierwszy wyjazd. Gdy waszym marzeniem było przybicie piątki ze "Starszymi". Olimpia to My!
 
Początek sobotniego meczu o godzinie 19:45. Każdy szanujący się kibic o tej godzinie może stać tylko w jednym miejscu. Są to trybuny stadionu przy ul. Agrykola 8. Przyjdź, stań z nami ramię w ramię i zdzieraj gardło przez cały mecz. 
 
Pomóż nam przywrócić blask elbląskich trybun!
 
Do zobaczenia w sobotę.