logo strony Olimpia Elbląg
Renowacja grobu Włodzimierza Skolimowskiego ps."Saturn"
2018-09-03 18:02:01 - Skinek
Źródło: Renowacja grobu Włodzimierza Skolimowskiego ps."Saturn"

Jak obiecaliśmy, tak zrobiliśmy! Renowacja grobu Włodzimierza Skolimowskiego ps."Saturn" stała się faktem.

Zacznijmy od początku. Podczas meczu z Gwardią Koszalin w zeszłym sezonie przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy na renowację grobu harcerza Szarych Szeregów walczącego w Powstaniu Warszawskim, Włodzimierza Skolimowskiego. Grób znajdował się w opłakanym stanie, rozpadające się fundamenty groziły zawaleniem całego grobu, a my kibice Olimpii nie mogliśmy pozwolić by miejsce spoczynku bohatera walk o wolność naszej Ojczyzny tak wyglądało.

Renowacja grobu Włodzimierza Skolimowskiego ps."Saturn"

Trzeba przyznać, że z przyczyn od nas niezależnych działanie przeciągnęło się trochę w czasie, jednak faktem niezaprzeczalnym jest to, że nie my kibice powinniśmy to robić - Gdzie instytucje państwowe? Gdzie Urząd Miasta? Każdy z was niech sobie odpowie na to pytanie.

Jako kibice organizujemy się i wspólnymi siłami remontujemy grób "Saturna". Z tego miejsca chcemy podziękować wszystkim tym, którzy wsparli zbiórkę pieniędzy na renowację. Zachęcamy również wszystkich do odwiedzania grobu przy okazji wizyty u swoich bliskich na cmentarzu. Zapalmy znicz bohaterowi, który umarł na skutek ran poniesionych w Powstaniu mając zaledwie 15 lat...

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

Grób znajduje się:
SEKTOR: IV, RZĄD: IV, NR GROBU: 3

 

Renowacja grobu Włodzimierza Skolimowskiego ps."Saturn"