logo strony Olimpia Elbląg
Zabawa zaczyna się po zmroku - relacja
2018-09-02 15:07:26 - Skinek
Źródło: Foto: PortEl, InfoElbląg, Stadionowi OprawcyZabawa zaczyna się po zmroku - relacja

Na sobotni dzień każdy z nas czekał z niecierpliwością. Na meczu z GKS-em Bełchatów zadebiutowało oświetlenie na stadionie przy Agrykola 8. Lecz nim rozpoczął się mecz Olimpii, udaliśmy się do Gdyni, gdzie o godzinie 15:30 swój mecz rozgrywali bracia z Sosnowca. Zapraszamy do relacji.

Zabawa zaczyna się po zmroku - relacja
Dla ultrasów z grupy EZF'16 przygotowania do meczu rozpoczęły się kilkanaście dni wcześniej. Przygotowanie oprawy, namalowanie i rozwieszenie transparentów zapraszających na mecz oraz rozwieszenie 200 plakatów na całym mieście - to wymagało sporo czasu, energii i nerwów. Ale opłacało się!
 
Na wyjazd do Gdyni nie było otwartych zapisów. Informacje o wyjeździe i zbiórce przekazywaliśmy tylko osobom, które mają jakiś wkład w życie kibicowskie na naszych trybunach. Z Elbląga wyruszyła blisko 100-osobowa grupa, za transport tego dnia służył jeden bus i samochody. Większość drogi przebyliśmy bez zbędnego balastu. Do Gdyni zabraliś y jedną flagę. Po meczu jesteśmy trzymani na sektorze około godziny. Gdy już zostajemy z niego wypuszczeni bez zbędnego oczekiwania wyruszamy w stronę Elbląga, aby zdążyć na mecz Olimpii, a wraz z nami wyrusza cała grupa z Sosnowca.
 
Do Elbląga docieramy tuż przed meczem, a dzięki sprawnemu wpuszczaniu na stadion cała połączona grupa wchodzi w ok.15 minucie. Niech na innych stadionach uczą się wpuszczania kibiców - ok.500 osób w pół godziny.
 
Od początku meczu ruszamy z głośnym dopingiem dla elbląskiej drużyny. W porównaniu z poprzednimi meczami widać poprawę gry u naszych zawodników - walczą, nie odkładają nogi, choć dalej szwankuje wykończenie akcji pod bramką. 
 
W przerwie meczu ściągamy flagi na przednim płocie i wieszamy transparent do pierwszej oprawy. Składał się na nią transparent z folii, na którym widniało hasło "Zabawa zaczyna się po zmroku" oraz flagi na kijach. Całość została podświetlona przez ognie wrocławskie. Gdy została zakończona pierwsza część dzisiejszych atrakcji, na płocie znów zawisły flagi, a ultrasi zaczęli przygotowania do drugiej oprawy, za którą posłużyła sektorówka w barwach, do której zostało odpalonych 18 rac.
 
 
 
 
 
Piłkarze Olimpii mimo walki, przegrali kolejny mecz. Panowie, wziąć się w garść i zacząć wygrywać!
 
Z powodu remontu na sektorze gości w Grudziądzu, nie będzie nam dane obejrzeć tego meczu. Informacje o kolejnych wyjazdach już wkrótce.
 
Forza Olimpia!
Zabawa zaczyna się po zmroku - relacja