logo strony Olimpia Elbląg
Ruchy kadrowe i terminarz sparingów.
2018-06-09 16:51:25 - Skinek
Źródło: www.olimpia.elblag.com.plRuchy kadrowe i terminarz sparingów.

Wczoraj w siedzibie klubu odbyła się konferencja prasowa, na której zostały przedstawione plany funkcjonowania klubu w przyszłym sezonie. Podjęliśmy kilka decyzji, które mają pomóc w budowie zespołu na kolejną rundę. Chcemy się rozwijać i kształtować tę drużynę coraz lepiej. Dlatego nastąpiły pewne korekty. - powiedział prezes klubu Paweł Guminiak. Co jeszcze zostało powiedziane podczas konferencji? Tego dowiecie się w artykule. Zapraszamy do czytania!

Z zespołem niespodziewanie pożegnało się aż 6 zawodników. Są to: Kacper Tułowiecki, Krzysztof Niburski, Rafał Lisiecki, Bartosz Danowski, Paweł Szołtys i Piotr Kurbiel. Lista zawodników, którzy pożegnają się z klubem może być jeszcze większa, ponieważ trwają jeszcze negocjacje z Wojciechem Danielem, Radosławem Stępniem oraz Antonem Kolosovem.

My jako kibice, dziękujemy zawodnikom za reprezentowanie barw naszego klubu oraz życzymy powodzenia w dalszej karierze.

Kolejnym tematem poruszonym na konferencji były sparingi. Olimpia przygotowania do sezonu rozpocznie 25 czerwca, natomiast pierwszy mecz kontrolny rozegra 2 lipca w Elblągu. Rywalem ma być zespół z zagranicy, choć na tą chwilę nie jest on znany.

Terminarz sparingów:

♦ 2 lipca – z zespołem z zagranicy (w Elblągu). Jaki to zespół? Zarząd nie ujawnia nazwy, bo trwają negocjacje tej sprawie.
♦ 4 lipca – z Olimpią Grudziądz (w Elblągu)
♦ 7 lipca – z Huraganem Morąg (w Morągu)
♦ 11 lipca – wolny termin, klub szuka rywala
♦ 14 lipca – z Bałtykiem Gdynia (w Elblągu). Mecz z Bałtykiem może być testem nowego oświetlenia na stadionie przy ul. Agrykola 8.

- W tej drużynie stawiamy na młodzież, która ma się ograć z seniorami. Zespół będzie uzupełniany zawodnikami z pierwszego zespołu. Nie chcemy w tym zespole piłkarzy, którzy nie będą mieli perspektyw, aby zagrać w pierwszym zespole. Będziemy dawać szansę przez rok, dwa. Jeżeli jednak ktoś nie będzie chciał z nami współpracować na naszych zasadach, to będzie wypożyczany lub będzie szedł do innych zespołów. – wyjaśnił prezes Olimpii.

Będziemy becznie obserwować zmiany zachodzące w klubie. Liczymy na konkretne wzmocnienia zespołu i włączenie się w walkę o awans do 1. ligi.

Tylko Olimpia!