logo strony Olimpia Elbląg
Zagadka z A8 - akt pierwszy
2018-03-29 00:26:19 -
Źródło: muzyka: AWR - BraciAZagadka z A8 - akt pierwszy

Aby zapowiedzieć ten artykuł na e-Olimpia skorzystaliśmy z jednego z naszych mediów społecznościowych, rozpoczynającego się na literę następną w alfabecie po e, z logiem w biało-niebieskich barwach. O co tym razem może chodzić "tym ludziom z e-Olimpia"? Częstujcie się śmiało, wyjaśnimy po drodze.
 


No właśnie, o co cho?...Wsiadaj, zamknij drzwi, zapnij żółto-biało-niebieskie pasy
i ruszaMy!


     Dlaczego i po co "robili z igły widły"? Czy nadal to robią, czy w drodze po szczęście planują w tym temacie dalej podążać obraną trasą? Jedno jest pewne - nikt nie obiecywał, że będzie łatwo. Ale później może być przyjemnie, np. na meczu.
     Podobno nieuchronnie zbliża się do nas wiosna, więc malkontentów odsyłamy już z pozdrowieniami na działki, a zainteresowanych żywo tematem do dalszej jego lektury. Tzw. "wstępniak" dedykujemy, aby za zaszczepienie w nas olimpijskiego bakcyla okazać wdzięczność i szacunek starszym pokoleniom Olimpii, czyli szczególnie tym, których dziś uważa się za pionierów ruchu kibicowskiego przy Agrykola 8 - wiedzcie, że Wasz trud i poświęcenie kontynuowane było, będzie, jest.
Zawsze ZKS!

     Jeśli dojedziecie z nami do końca tego tekstu i nie zbierze Wam się na intelektualne "wymioty" to będzie nam niezmiernie miło. Jeśli komuś trochę się "uleje" to jakoś przebolejemy. Mówi się trudno. Nie jesteśmy schłodzoną w upalne lato "zupą chmielową" otwieraną za dobry mecz, żeby każdy nas lubił tak samo jak futbol. Tekst faktycznie jest długi, ale uważamy, iż dołożyliśmy starań, aby czytało się go możliwie najciekawiej. Niezadowolonym z długiej czytanki podpowiemy, że tekst jest relatywnie krótki w swej długości, podobnie jak czas upływający do szlagieru pomiędzy Olimpią, a jedynym łódzkim reprezentantem piłki kopanej w krajowych rozgrywkach centralnych. Jest on jednakowoż krótki jak czas, który trzeba poświęcić, aby pochłonąć całą fabułę jednej z tych książek, które kibice lubią czytać. O nich samych. Wbrew stereotypowi, że kibice nie czytają książek i kulturę mają "w nosie". W sumie to nawet "w małym palcu", dłubiąc nim w poszukiwaniu obfitego urobku niczym górnik w kopalni, kryptowalut, ma się rozumieć, bo są "na topie". Zatem potwierdzamy, że czytaMy, jak jest coś ciekawego. Nam czytać nie kazano ;)

     Zbierając się do przelewania tychże "wypocin" umysłowych na kartki internetu zastanawiało nas, jakby tu temat ugryźć niczym konkretna oprawa na początku najlepszych meczów lub rozpoczęcie/zakończenie sezonu jakimś zajebistym i atrakcyjnym meczychem, jak np. pamiętne zwycięstwo i oprawy na Estadio Agrykola8 3-0 ze Stomilem w 2008-mym, 4-3 z Legionovią w poprzednim sezonie 2. ligi czy nadspodziewanie mocno obfitujący w gole piłkarski dreszczowiec ze szczęśliwym zakończeniem 6:3 z ROWem Rybnik z końca 2017-go. Wiecie, "truskawka na torcie" (pozdrawiamy autora Tomasza, eks-piłkarza, obecnie futbolowego eksperta w tv) na opak, czyli po uniesieniu kurtyny, a nie jako szczegół wieńczący dzieło. Przy okazji, kto wychwycił paradoksalną grę słów w dotychczas przedostatnim zdaniu?


"...razem żyć, razem umierać...!" - czyli "do brzegu panie kolego..."
"Cała OLIMPIA, zawsze razem!",
"Marsz, marsz, marsz, do boju marsz, zwycięstwo czeka nas, do boju OLIMPIA!"      Jacy kibice Olimpii są każdy z nas widzi. Zewnętrznie możemy różnić się pod wieloma szczegółami, ale istnieje trochę aspektów, co do których wszyscy mamy jednakowe podejście. Nasza droga, olimpijska Rodzino, jeśli oczekujecie w tym momencie streszczenia o czym będzie tekst, to śpieszymy wyjawić, że będzie o naszych wartościach, jakie dzięki grupie AWR(kto z Was rozszyfruje skrót nazwy grupy?) zawarte zostały w jednym z niewielu profesjonalnie nagranych utworów muzycznych nt. Olimpii Elbląg pt. "BraciA", a także o tym dzięki czemu Klub przetrwał po dziś dzień i wydaje się być na coraz lepszej drodze ku rozwojowi i profesjonalizacji funkcjonowania. Spostrzegawczy spryciarze mogli na "fejsie" wychwycić "między wierszami" jaki tekst możemy niebawem popełnić. Tak, brawo, gratulujemy poprawnie typującym, w głównej mierze chodzi-ło o zapowiedź meczu z Łódzkim Klubem Sportowym.
   

     Przechodząc do sedna, aby niecierpliwych nie irytować dłużej skupimy się na zapowiedzi właściwej przed Meczem Sezonu na Agrykola 8. Tak mecz Olimpii przeciw ŁKSowi zapowiadany pod względem sportowym i kibicowskim jest jako najciekawszy na wiosnę br. Po drodze mamy jeszcze rywalizację z liderem z Jastrzębia-Zdrój, ekipą kibicowsko mocną w drugiej lidze  także na wyjazdach, zatem początek piłkarskiej wiosny zapowiada się mocno obiecująco. Oba wymienione mecze będą okazją do wiosennego odmulenia się(muły na działki!) i powrotu na A8. Hasło "cała OLIMPIA zawsze razem!" ani przez moment od lat nie straciło choćby okruchu na znaczeniu.


Dlatego już teraz apelujemy do wszystkich:

 • kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu - róbcie wszystko aby nic nie stanęło wam w sobotę 21.04.2018 na przeszkodzie aby zjawić się na najważniejszym meczu sezonu
 • weźcie wolne w pracy, wszystkie inne czynności, które mogłyby pokrzyżować plany przełóżcie na inny termin
 • emigranci - C A Ł A  O L I M P I A  Z A W S Z E  R A Z E M! - przylatujcie, zrobimy żółto-biało-niebieski #reunion #reintegracja
 • jak już będziecie zmierzać na mecz to pamiętajcie o dwóch sprawach:
  - 1. to barwy, każdy obowiązkowo zabiera szal w barwach Olimpii
  - 2. im bliżej do meczu tym więcej ciekawostek z nim związanych będzie pojawiało się tu i ówdzie, na mieście ma być wrzawa na temat tego wydarzenia i dlatego m.in. odbędzie się Coś specjalnego przedmeczowego :)
 • niemal pewni jesteśmy tego, że bilety na mecz z ŁKS mimo lekkiej jednorazowej podwyżki cen wyprzedadzą się w przedsprzedaży klubowej
 • przypominamy również o zapisach na wyjazdy, mamy oficjalne potwierdzenie ze Stalowej Woli o tym, że na zastępczy stadion w Boguchwale nie wpuszczają przyjezdnych, więc...
 • ...pozostańcie z nami na e-Olimpia i wyczekujcie świeżych wieści...
 • ...oraz odwiedzajcie Sklep Kibica - Olimpijczyk.net już od 3.kwietnia w nowej lokalizacji na ul. Nitschmanna 24-26 (nowe miejsce, nowe gadżety, nowa jakość!)
 • bezwzględnie na wiek, staż kibicowski, liczbę wyjazdów, odpalonych rac i obitych wrogów ZASZCZEPIAJ OLIMPIJSKIEGO BAKCYLA wśród potencjalnych nowych kibiców, każdy skuteczny sposób będzie dobry, bo im więcej dobrych ludzi tym lepsze perspektywy będą przed Olimpią #najlepsze_jest_jeszcze_przed_nami ;-)...
 • ...i chyba komunikat najważniejszy...MOŻNA GŁOŚNO ŚPIEWAĆ bez względu gdzie i z kim stoisz, jaki jest wynik i minuta meczu Olimpii, macie na to naszą zgodę, więc...
  BEZ PODZIAŁÓW!
  dokładnie tak jak w załączonych olimpijskich rapsach:
  KILKADZIESIĄT LAT TRADYCJI !
  WSZYSCY STANĄ, JEDEN ZA DRUGIM SKOCZĄ W OGIEŃ!
  Z OLIMPIĄ W SERCU, A W DUSZY Z BOGIEM!
  ZAWSZE Z HONOREM, ZAWSZE Z BRAĆMI, ZAWSZE LOJALNOŚĆ!
  KAŻDY KAŻDEGO WSPOMOŻE ZWYCIĘSTWA GARDĄ!
  BO WARTO ZA TEN KLUB ODDAĆ CZĘŚĆ SIEBIE!
  UWIERZ W TO, KIBICE ZAWSZE POMOGĄ CI W POTRZEBIE !
  ,

   

Dobre słowo na zakończenie "kazania" :)
     Ps. Wiedzieliście, że znany, polski raper Adam "O.S.T.R." Ostrowski jest sympatykiem właśnie ŁKSu? Ciekawe czy zna wszystkie przyśpiewki stadionowe ekipy z Galery. W dniu zapowiadanego meczu wymieniony muzyk ma dać koncert w Pile. Oby w piłę wink Olimpia koncertowo zagrała z ŁKSem, niczym zsynchronizowana orkiestra pod wodzą dobrego dyrygenta. Tak, abyśmy zgodnie po całym meczu zdzierania gardeł mogli ryknąć, że "dziś po meczu znowu będzie bal!". Tak, jak już w tym roku miało to miejsce po wygranej OE w Koszalinie. Dopełnieniem kibicowskich marzeń są piłkarskie "pierwsze skrzypce" zagrane przez olimpijskich wychowanków. Tego Wam cała Olimpio i sobie również życzymy! Do zobaczenia na Estadio i na szlaku za Olimpią!


Z kibicowskim!

W imieniu całej Redakcji e-Olimpia.com,
Budzyn - OLIMPIA Elbląg