logo strony Olimpia Elbląg
Wiosenne zamieszanie
2018-03-19 11:39:28 -
Źródło: własneWiosenne zamieszanie

Czołem Olimpijczycy :)
Na początku tygodnia mamy dla Was dobrą informację odnośnie tego, kiedy najprawdopodobniej Olimpia rozegra pierwszy mecz w tym roku, a my tym samym będziemy mogli rozpocząć 2018 rok od powrotu na szlak wyjazdowy.
Dla osób, które zbytnio nie lubią wysilać się z czytaniem mamy krótką informację - są duże szanse na rozegranie w nadchodzący weekend meczu z Gwardią w Koszalinie, więcej szczegółów wkrótce. Zapraszamy do lektury.

Niekończący się "sezon ogórkowy"

Kilka miesięcy wyczekiwania na powrót piłki w drugoligowym wydaniu każdemu daje się we znaki. Sparingi, mobilizacja, zapisy i wreszcie pierwszy mecz. Z Gwardią - odwołany, z MKS Kluczbork - odwołany, z Gryfem - też odwołany, o zgrozo, ale galimatias! Podobno na tym nie koniec. Szydercy zdążyli już wysnuć teorie, że w takim tempie przekładania to liga zakończy się na początku wakacji, a przerwa między obecnym i przyszłym sezonem potrwa nie dłużej niż dwa weekendy na grilla. Chyba każdy z nas wyczekuje "jak na szpilkach" kiedy wreszcie i z kim Olimpia rozegra swój pierwszy mecz w tym roku.
Minęła zaledwie doba od zaplanowanego spotkania z Gryfem Wejherowo, nierozegranego z powodu niekorzystnych warunków pogodowych. W większości przypadków zmrożone i oblodzone boiska nie pozwalają rozegrać meczu bez systemu podgrzewania murawy.

Światło w tunelu

Nadchodzący weekend również przysporzy trudności w rozegraniu całej kolejki. Na ten moment nieoficjalnie wiadomo o co najmniej dwóch meczach, które mają zostać przełożone. Chodzi o spotkania Gwardii z Radomiakiem oraz Olimpii z Błękitnymi. Oba z tego samego powodu, gdyż zarówno Radomiak, jak i w Błękitni mają w swoich kadrach po jednym młodzieżowym reprezentancie kraju, którzy są ich podstawowymi zawodnikami (zgrupowanie kadry w weekend - przyp. red.). Z tego powodu kluby te wnioskują o przełożenie ich najbliższych meczów. Zespoły, które w tym roku zdążyły "powąchać" murawę w lidze są w nieco lepszej sytuacji, gdyż odrabianie zaległości odbywać się będzie w środy, co znacząco wpłynie na zmęczenie zawodników. Będzie to jeden z kluczowych współczynników, które zadecydują o końcowym układzie w tabeli. Mówiąc wprost, zespołom z dłuższą ławką rezerwowych łatwiej będzie grać co trzy dni.
Jakie wyjście z niekomfortowej sytuacji mają Gwardia i Olimpia? Oba kluby chcą wykorzystać przedłużającą się pauzę i w nadchodzący weekend rozegrać przełożony mecz. Na ten moment zostało złożone stosowne pismo do piłkarskiej centrali o wydanie zgody oraz przydzielenie arbitrów do tego meczu. Więcej informacji czy, w jaki dzień (sobota/niedziela) i o której godzinie zostanie rozegrany wymieniony mecz pojawi się prawdopodobnie w okolicach czwartku, o czym niezwłocznie poinformujemy.

Eskapada na spontanie

Fani Olimpii Elbląg od lat znani są ze sprawnego stawiania czoła wyzwaniom i spontanicznego organizowania się na potrzebę chwili. W związku z nadażającą się okazja do "przegnania zimy" ogłaszamy, że ponownie organizujemy wyjazd do Koszalina. Jeśli zostanie podana decyzja o rozegraniu meczu Gwardia - Olimpia to natychmiast podamy Wam konkretne informacje, sami zostaliśmy dziś zaskoczeni dobrą nowiną podczas przerwy na kawę ;)
Informacja dla osób, które zapisywały się na wyjazd do Wejherowa - Wasze pieniądze nie przepadły, macie dwa wyjścia: odebrać kasę w Sklepie Kibica lub jechać do Koszalina, do czego Was mocno namawiamy.


Ociągającą się do odejścia zimę żegnamy ozięble mocnym "idź i nie wracaj", w myśl hasła kulturalny klub kibica, OLIMPIA!
Do zobaczenia Wariaty!