logo strony Olimpia Elbląg
73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
2017-08-02 21:33:02 -
Źródło: BogatyElblag.pl, info.elblag.pl73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

W dniu wczorajszym odbyły się uroczytości upamiętniające wydarzenia z sierpnia i września 1944 roku. Obchody przyciągnęły wiele osób pragnących oddać hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. Pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego zgromadzili się kombatanci, duchowieństwo, prezydent Elbląga, przedstawiciele Rady Miejskiej, służb mundurowych, parlamentarzyści, harcerze, członkowie różnych organizacji i stowarzyszeń oraz my - kibice Olimpii Elbląg. 

 

73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

W grupie około 30 - 40 osób stawiamy się na miejscu uroczystości wraz z flagą "Lokalni Patrioci" i punktualnie o 17 w godzinę "W" odpalamy kilkanaście rac. Po zakończeniu wycia syren na maszt wciągnięto biało-czerwoną flagę i odegrano hymn państwowy. Po przemówieniach został odczytany Apel Pamięci, odbyła się salwa honorowa, a na sam koniec nasza delegacja złożyła kwiaty pod pomnikiem. W międzyczasie obchodów skandujemy "Cześć i chwała bohaterom" oraz "Bóg, honor i Ojczyzna".

W przeddzień uroczystości udajemy się w kilka osób na cmentarz "Agrykola" na groby Powstańców: majora Tytusa Stanisława Żychowskiego ps. okupacyjny Rudolf Szłapiński, Włodzimierza Skolimowskiego ps. "Saturn" oraz łączniczki Danuty Matejek. Sprzątamy pomniki, składamy na nich kwiaty oraz zapalamy znicze. 

1 sierpnia 1944 - pamiętamy!

73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego