logo strony Olimpia Elbląg
Ostatni wyjazd w sezonie - Zambrów 2017
2017-05-29 20:42:47 - kicu
Źródło: foto: zambrów.org, własneOstatni wyjazd w sezonie - Zambrów 2017

6 czerwca 2015 roku Olimpia Elbląg remisuje ze swoją imienniczką w Zambrowie 1:1, czym definitywnie traci szansę na awans do II ligi. Prawie dwa lata później przyszedł czas na wyrównanie rachunków. 27 maja 2017 roku elbląska Olimpia pokonuje Olimpię Zambrów 3:2. Wynik ten oznacza spadek drużyny z Zambrowa do III ligi. Zapraszamy do relacji z wyjazdu.

Z Elbląga wyruszamy chwilę po 8 rano. Sprawny przejazd powoduje że pod stadion docieramy już godzinę przed meczem. Tam czekali już na nas lokalni stróże prawa, którzy postanowili pielęgnować tradycję znaną z każdego wyjazdu na Podlasie. Po przeszukaniu każdego z wyjazdowiczów, a także całego autokaru, krótkim spacerem udaliśmy się pod sektor gości. W czasie meczu dołącza załoga z jednego auta i ostatecznie na sektorze w Zambrowie meldujemy się w 44 osoby, w tym jeden Legionista. Wywieszamy flagę "Bracia" i od początku spotkania ruszamy z dopingiem dla naszych piłkarzy. Szybkie (bo już w 2 minucie meczu) objęcie prowadzenia, a także jego podwyższenia w 13. minucie sprawiają, że doping tego dnia stał na dobrym poziomie. Niestety nasi piłkarze (a konkretnie jeden ;) ) razili nieskutecznością co w drugiej połowie spowodowało nerwową atmosferę. Na szczęście dla nas niezawodny Łukasz Pietroń strzelił bramkę numer trzy dla elbląskiej Olimpii, czym zapewnił jej wygraną. Po meczu dziękujemy piłkarzom za wygraną i po wspólnym odśpiewaniu kilku piosenek, w dobrych nastrojach udaliśmy się w kierunku naszego miasta. Jako że w sobotę pogoda wyjątkowo dopisywała, w czasie powrotu część ekipy postanawia skorzystać z darów natury chłodząc się w jeziorze. Dla mniej odważnych pozostały zimne piwka ;) Ostatni wyjazd tego sezonu kończymy ok. godziny 23. Klasycznie – kto to nie był, ten ma czego żałować, a więcej wypadów w tym sezonie nie będzie. Tymczasem przed nami ostatni mecz przy A8. W najbliższą sobotę Olimpia podejmie Kotwicę Kołobrzeg. Początek meczu o godzinie 17:00. Przyjdź na A8 i godnie pożegnaj z nami sezon 2016/2017.