Relacja: Radomiak Radom - Olimpia Elbląg
2017-05-09 09:11:41 - Dinga
Źródło: fot:radomiak.pl; Sześcian studioRelacja: Radomiak Radom - Olimpia Elbląg

W weekend majowy można robić wiele rzeczy, jedni wybierają grilla na działce, inni wyjeżdżają nad morze. My natomiast łączymy przyjemne z pożytecznym, dzięki naszej pasji możemy podróżować po Polsce i dopingować ukochany klub. Dlatego mieliśmy jedną opcję – podróż do Radomia. Zapraszamy na relację z wyjazdu.

Z Elbląga, mimo półgodzinnego opóźnienia, wyruszamy ze sporym zapasem czasowym, dzięki czemu pod sektorem gości meldujemy się około godzinę przed meczem. Wejście na stadion bez problemu, rzeklibyśmy nawet (z przymrużeniem oka), że luźne podejście ochrony pozwala niektórym dostać się na sektor w niewyjaśnionych okolicznościach. Z dopisaniem do listy oczywiście nie ma problemu, podczas pierwszej połowy ciągle dołączają spóźnione osoby.

W sektorze tego dnia melduje się 118 fanatyków (63 Olimpia Elbląg, 45 Legia Warszawa, 10 Świt Nowy Dwór). Pod sektorem zostało 2 zakazowiczów. Dzięki za wsparcie!

Na płocie wywieszamy flagę VETERANI. Od samego początku spotkania ruszamy z głośnym dopingiem, co daje efekt już w 4. minucie, gdy piłkę w bramce gospodarzy umieścił Paweł Piceluk, dzięki czemu poziom decybeli w naszym sektorze jeszcze wzrasta. Nasz fanatyczny doping trwa przez całe spotkanie, w drugiej połowie ograniczamy się do dwóch piosenek, im bliżej końca meczu tym głośniej wychodzi nam hit z Bełchatowa. Niestety nasi piłkarze po dobrej grze ulegają w tym dniu 1:2. Mimo niekorzystnego wyniku dziękujemy im za walkę i przypominamy, że jesteśmy z nimi na dobre i na złe. Kibice Radomiaka licznie wypełniają stadion tego dnia, w drugiej połowie prezentują oprawę w asyście rac i świec dymnych. Obie ekipy ograniczają się do dopingu swoim drużynom.

Catering nie zachwycał, kiełbasa dość marnie wyglądała i raczej niewielu śmiałków skusiło się na popularną giętą. Piwa początkowo nie było, ale udało się namówić osoby odpowiedzialne, że w ten słoneczny dzień to właśnie ten trunek będzie schodził najlepiej. Cenowo wypadało nieźle bo 6 zł. Jak kolega mawia, jeśli piwo kosztuje mniej niż wejście to nie ma co narzekać.

Przypominamy, że w sobotę czeka nas kolejny mecz przy Agrykola 8. Przeciwnikiem będzie zajmująca 3. miejsce Puszcza Niepołomice. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00. Na dniach ruszą także zapisy na kolejny wyjazd. Informacje wkrótce. Jedziemy wszyscy!