logo strony Olimpia Elbląg
Najbliższy wyjazd w sezonie - Wejherowo 2017
2017-04-10 19:36:45 - kicu
Źródło: nadmorski24.pl, własneNajbliższy wyjazd w sezonie - Wejherowo 2017

Na czwarty w tym roku mecz wyjazdowy kibice Olimpii wybrali się do Wejherowa. Był to nasz najbliższy wypad w tym sezonie, nie oznacza to jednak, że było nudno. Zapraszamy do krótkiej relacji z tej bardzo udanej wyprawy do Małego Trójmiasta Kaszubskiego. 

Najbliższy wyjazd w sezonie - Wejherowo 2017

Bliskość celu oraz dogodne godziny jazdy pociągów spowodowały, że w sobotnie popołudnie elbląscy kibice spotkali się na dworcu PKP. Dawno nie ruszaliśmy z tego miejsca zatem jednym z głównych tematów rozmów było pytanie, kiedy i dokąd ostatni raz jechaliśmy tym środkiem transportu  aby wspierać Olimpię (zwycięski mecz PP z Arką w Gdyni?). Po sprawnej organizacji  ruszamy w kierunku Gdyni, gdzie czeka nas przesiadka na trójmiejską SKM’kę. Dzięki temu, że pociąg został przytrzymany na potrzebę naszej grupy, do Wejherowa docieramy sporo przed meczem. Pochód rozpoczęty na dworcu, zamienia się z czasem w spacer po lesie przypominającym naszą elbląską Bażantarnię. Właśnie w takiej scenerii, a konkretnie na Wzgórzu Wolności, znajduje się stadion, gdzie rozgrywa swoje mecze Gryf. Zajmujemy miejsca w sektorze gości, wieszamy 4 flagi i czekamy na pierwszy gwizdek sędziego. Osoby spoza listy 100 (tyle biletów otrzymaliśmy) mogły dopisać się pod stadionem.  Doping prowadzimy przez większość meczu, a korzystny rezultat na tablicy świetlnej wprawia nas w dobry nastrój.  Miejscowi formują kilkudziesięcioosobowy młyn, wieszają 3 flagi i również dopingują swoją drużynę. Gdy rozpoczynają słowną napinkę czyli klasyczną "wymianę uprzejmości”, nie pozostajemy dłużni i dołączamy. Oczywiście, nie było na naszym poziomie wyrażać opinii nt. gospodarza meczu więc oberwało się pewnej drużynie z miasta śledzi 😉 Dziękujemy piłkarzom za kolejne zwycięstwo na wyjeździe, przybijany "piątki" i udajemy się na kolejny spacer po kalwarii wejherowskiej wraz z okolicami. Poczynione zakupy + prowiant od Pomorskich Legionistów (dzięki!) spowodowały że czekanie na opóźniony pociąg  (o dziwo to nie nasza wina) i droga powrotna przebiegły w wesołej atmosferze. Także i teraz czekała nas przesiadka w Gdyni, która przebiegła równie szybko i płynnie. W Elblągu meldujemy się po 23, gdzie rozchodzimy się świętować kolejne 3pkt 🙂

Na sobotnim wyjeździe w Wejherowie Olimpię wspiera 107 osób w tym delegacje Legijnej Ornety oraz Pomorskich Legionistów. Dzięki za wsparcie!

Teraz czeka nas mecz u siebie, w Wielką repliki zegarków Sobotę przeciwnikiem elbląskiej drużyny będzie Legionowia Legionowo.

PS. Relacja z eliminacyjnego turnieju futsalowego wkrótce, jutro ostatni mecz Polska - Hiszpania, godzina 20:00. Zapraszamy.

Najbliższy wyjazd w sezonie - Wejherowo 2017