logo strony Olimpia Elbląg
Relacja z wyjazdu: Opole.
2017-03-08 09:50:05 - Dinga
Źródło: 24opole.pl, przegladligowy.com, olimpia.elblag.com.pl, zaglebie.sosnowiec.pl/Relacja z wyjazdu: Opole.

Po ponad trzymiesięcznej przerwie wracamy na szlak wyjazdowy. Mogłoby się wydawać, że po takiej przerwie wśród elbląskich kibiców będzie większy głód kibicowskich wrażeń... Niestety tak nie było. Celem olimpijskiej wyprawy jest Opole, a rywalem Olimpii na boisku miejscowa Odra. Dodatkowo odpowiednio ułożony terminarz pozwala nam wspomóc braci z Sosnowca na meczu ze Stomilem (to już czwarty taki łączony mecz w ciągu ostatnich 12 miesięcy).

Wyjazd zaczynamy już od godzin nocno - porannych, z Elbląga w kierunku południowym wyruszamy po 3:15. Podróż przebiega sprawnie i spokojnie do momentu dotarcia do województwa łódzkiego gdzie pewna ekipa postanawia pokazać nam, że problem z masową wycinką drzew występuje również w tym rejonie. Dodatkowo miejscowi, mając na uwadze trudy naszej dalekiej podróży, przy pomocy kamieni zapewniają nam dodatkową wentylacje w autokarze. Na szczęście mundurowi nie robią problemu z wybrakowanym autobusem i po małych pracach naprawczych jedziemy dalej.
Na sektorze główna grupa melduje się godzinę przed meczem. W trakcie 1 połowy dojeżdżają spóźnione auta i ostatecznie jest nas 58 osób w tym 3 osoby z Zagłębia i jeden zakazowicz. Z nami również obecna Emigracja.

Dzięki wszystkim za wsparcie! 4 auta do Opola nie docierają i jako cel obierają od razu Sosnowiec.
Na płocie wisi jedna flaga - FORZA OLIMPIA. W trakcie meczu prowadzimy rwany doping, a gdy opolski młyn rozpoczyna wymianę uprzejmości, oczywiście do niej dołączamy. Do dyskusji włączył się również sektor pikników, zatem stary klimat w 100% ;) Mecz choć dobry i wyrównany, kończy się niestety porażką - wynikiem 2:1. Podobnie jak w wielu meczach w poprzedniej rundzie tracimy bramkę pod koniec meczu. Dziękujemy piłkarzom za zaangażowanie i uzmysławiamy im, iż w najbliższą sobotę - w spotkaniu z czarnymi koszulami - liczy się tylko zwycięstwo.
Po chwili oczekiwania na sektorze udajemy się do autokaru i obieramy kurs na Stadion Ludowy w Sosnowcu. W pierwszym meczu nowej rundy – tak jak i w ostatnim poprzedniej - mamy przyjemność zagościć u naszych braci i poczuć specyficzny klimat ich trybuny. Tym razem jednak to my mamy powody do radości gdy Zagłębie trafia w końcówce meczu i przy wyniku 1:1 sędzia odgwizduje koniec spotkania. Następnie udajemy się na wspólne umacnianie więzi. Dziękujemy bardzo za wyśmienite ugoszczenie!
W Elblągu stawiamy się nad ranem około godziny 4.

Przed nami - 11 marca o godz. 14:00 - inauguracja rundy wiosennej na naszym stadionie z Polonią Warszawa. Mobilizujcie się, namawiajcie znajomych, pokażmy siłę Olimpii. Budzimy się z letargu!