logo strony Olimpia Elbląg
IX Pielgrzymka Patriotyczna Kibiców na Jasną Górę
2017-01-09 22:12:12 - Ż-B-N
Źródło: fot: stadionowioprawcy.netIX Pielgrzymka Patriotyczna Kibiców na Jasną Górę

Dnia 7.01.2017 roku odbyła się IX Patriotyczna Pielgrzymka kibiców na Jasną Górę, której motywem przewodnim była 75 rocznica powstania Narodowych Sił Zbrojnych oraz 75 rocznica męczeństwa Poznańskiej Piątki. Owa pielgrzymka jest jedynym takim wydarzeniem, kiedy kibice z całej Polski zjeżdżają się z całej Polski do Częstochowy i stojąc ramię w ramię, modlą się w intencji swoich klubów i stowarzyszeń kibiców oraz za Ojczyznę, dając w ten sposób świadectwo wiary i patriotyzmu. 

IX Pielgrzymka Patriotyczna Kibiców na Jasną Górę

Pod przewodnictwem duszpasterza środowisk kibicowskich ks. Jarosława Wąsowicza zgromadzeni modlili się na mszy w kaplicy cudownego Obrazu NMP Królowej Polski za wszystkich bohaterów poległych podczas działalności w konspiracyjnych organizacjach narodowych, aby przywołać przed Bogiem ich imiona. Ks. Wąsowicz wygłosił również swoisty apel o pielęgnacje pamięci o polskich patronach i bohaterach oraz o pielęgnacje chrześcijańskich wartości ponieważ, patrioci-kibice nie chcą Polski bez Boga i religii, chcą chrześcijańskiej Europy, gdyż tylko odwołanie się do fundamentalnych wartości, które kształtowały tożsamość starego kontynentu, może pomóc obronić się jej – szczególnie w dzisiejszych czasach – przed unicestwieniem.

Po mszy odbyło się poświęcenie klubowych flag i szalików. Tego dnia miało również miejsce spotkanie z Prezesem Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosławem Szarkiem, a następnie na Wałach Jasnogórskich nastąpiło zaprezentowanie transparentów oraz okazjonalnej oprawy.

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej jubileuszowej Patriotycznej Pielgrzymce kibiców, na którą mają zostać również zaproszeni kibice z całej Europy. Niech każdemu Lokalnemu Patriocie przyświeca hasło: Bóg, Honor, Ojczyzna!