logo strony Olimpia Elbląg
Nadmorska eskapada – Kołobrzeg 2016
2016-11-14 23:07:28 - kicu
Źródło: własne, mkp.kotwica.kolobrzeg.plNadmorska eskapada – Kołobrzeg 2016

W ostatniej, 17 kolejce spotkań rundy jesiennej tego sezonu wybraliśmy się do Kołobrzegu. Drugi z rzędu wyjazd w kierunku zachodnim cieszył się większym zainteresowaniem niż poprzedni. Widać progres ale zawsze może być lepiej;) Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją.

Nadmorska eskapada – Kołobrzeg 2016

Zgodnie z trwającą dobrą passą, także i tym razem główna grupa autokarowa dojeżdża na mecz z wystarczającym zapasem czasowym. Wejście szybkie i sprawne, cena biletu na zadaszoną trybunę 10 zł. Co należy wspomnieć, kolekcjonerzy pamiątkowych biletów niestety musieli obejść się smakiem –  pamiątek z tego meczu nie było, miejscowy kasjer zgarnął hajs i wpuszczał „na krzywy ryj” ;) W trakcie pierwszej połowy na sektor gości docierają kolejni Olimpijczycy, w tym wyjazdowicze którzy za środek transportu wybrali pociąg, a przed meczem postanowili odwiedzić kołobrzeskie molo i nadmorskie deptaki. Na płocie wisi flaga „Ponad pół wieku…” a my prowadzimy dobry doping przez całe spotkanie. Pomimo nienajlepszej gry oraz chłodu, na sektorze trwa dobra zabawa, w czasie której nieoczekiwanie odpalona jest jedna, symboliczna raca. „Hit z Bełchatowa” ciągnięty długimi minutami nakręcił nie tylko nas ale i piłkarzy, którzy grając w osłabieniu dwóch zawodników potrafili doprowadzić do remisu. Takiej radości jak po drugiej bramce dawno nie było. O to chodzi! Na wyjeździe nie przegrywać – to główna zasada. Po meczu dalsze śpiewy, przybicie „piątek” z piłkarzami i również szybka ewakuacja ze stadionu. Powrót, tak jak droga na mecz, przebiega szybko i w dobrych humorach.

Co do miejscowych, wystawiają kilkudziesięcioosobowy młyn, wieszają 3 flagi i coś tam dopingują. Również za stadionem zbiera się grupa kibiców Kotwicy, starająca się dopingiem wspierać swoją drużynę.

Na sektorze w Kołobrzegu Olimpię wspiera 75 kibiców, w tym 3 osoby z Legii oraz samochód Sparty Brodnica - dzięki! Na meczu obecna również 5 osobowa olimpijska emigracja. Warto także dodać, że od pewnego czasu poczyniono kilka działań w celu lepszej organizacji kibiców Olimpii na Wyspach Brytyjskich. Powodzenia i mamy nadzieję, że na Rakowie będzie Was jeszcze więcej. 

Dzień wcześniej, w Warszawie na Marszu Niepodległości pojawia się 35 Olimpijczyków. Natomiast w Elblągu 8 Lokalnych Patriotów udaje się na grób mjr Tytusa Stanisława Zychowskiego w rocznicę jego śmierci. Data symboliczna dlatego na grobie Pana mjr składamy wieniec ku pamięci bohaterów którzy przelali krew za Ojczyznę.

Już w następną sobotę bardzo ważny wyjazd do Częstochowy, połączony z wizytą na Stadionie Ludowym w Sosnowcu. Kolejna okazja na dwa mecze w ciągu 1 dnia! Cena wyjazdu - 110 zł. Cena nie obejmuje biletów na mecze. Zbiórka o godzinie 4.00 na A8.

Zapisy i od razu wpłaty w sklepie Olimpijczyk do czwartku (17.11.2016) do godziny 18.00.

Za dwa tygodnie, w czasie meczu z Polonią Bytom, przeprowadzona będzie tradycyjna zbiórka żywności oraz innych darów dla schroniska dla zwierząt w Elblągu. Więcej informacji wkrótce.

Nadmorska eskapada – Kołobrzeg 2016