logo strony Olimpia Elbląg
Na zachodzie sobie nie poradzili a w dodatku na sektorze nie ma piwa czyli wyjazd do Stargardu 2016
2016-10-30 17:23:03 - kicu
Źródło: Na zachodzie sobie nie poradzili a w dodatku na sektorze nie ma piwa czyli wyjazd do Stargardu 2016

Kolejny wyjazd za nami. Tym razem udaliśmy się na zachód – do podszczecińskiego Stargardu. 

Na zachodzie sobie nie poradzili a w dodatku na sektorze nie ma piwa czyli wyjazd do Stargardu 2016

Na początek pytanie retoryczne: co można robić w wolny dzień, gdy gra Olimpia? Odpowiedź oczywista: zameldować się na zbiórce i udać się w podróż po Polsce aby wspierać ukochaną drużynę. W sobotni poranek główna grupa wyrusza busem, jako że podróż przez dwa województwa przebiega dość szybko, przed meczem jest czas aby zatrzymać się na jedzeniu (jak później czas pokaże był to bardzo dobry pomysł, a kto nie skorzystał potem żałował). Na sektor wejście przebiega sprawnie, cena biletu jak na oferowane warunki spora, ale do przeżycia – 10 zł. W trakcie meczu docierają wyjazdowicze, którzy wybrali się w podróż pociągiem. Ta część ekipy korzysta z promocji „nie mam drobnych na bilet, mam tylko stówę” i wchodzi na sektor za darmo, zaskakując ochronę którą dowodził "Chudy" ;). Na płocie wywieszamy flagę „1945” oraz prowadzimy sporadyczny doping. Po stronie gospodarzy młyn ok. 20-30 osób z trzema flagami oraz również rwanym dopingiem.  Na sektorze zimno i wietrznie…Dobrze, że chociaż nie padało ;)

Catering – początkowo brak, o piwie nie ma żadnej mowy, herbata przynoszona na raty, a prowiant wątpliwej jakości zakupiony chyba w pobliskim dyskoncie, chociaż „menadżer” do spółki z szefem ochrony „Chudym” nie chcieli zdradzić źródła. Krótko mówiąc, nie taki bajeczny ten zachód i Polska A ;)

Na boisku praktycznie nie istniejemy, zostajemy odprawieni gładko 4:0, a mogło być więcej. Dodać można, że pod koniec spotkania sędzia dyktuje rzut karny dla naszej drużyny. Wtedy ma miejsce dziwna kłótnia między piłkarzami kto ma strzelać. Efekt? Nietrafiony karny i zmarnowana dobitka.

Po meczu żegnamy się z piłkarzami, wiadomo nie było z czego się cieszyć, ale przegrane też są wliczone w nasze kibicowskie życie. Czekamy teraz na zwycięstwo!

Nas ostatecznie na sektorze 24 osoby w tym dwóch braci z Legii.

Przed nami jeszcze dwa wyjazdy (jak pogoda pozwoli), a potem długa przerwa zimowa do marca. Ostatni dzwonek aby coś zaliczyć w tej rundzie, bo głupio mieć 0 (słownie zero) na koncie wyjazdowym. Dlatego weźmy się w garść, pokażmy się dobrze na ostatnich wyjazdach w tym roku.

Następny mecz na A8 : Olimpia Elbląg – Olimpia Zambrów odbędzie się  5 listopada o godzinie 13:00. Zapraszamy wszystkich. Podczas tego meczu będą prowadzone zapisy na następny wyjazd do Kołobrzegu (12.11).

PS. Ekipa pociągowa trafia na wesołą twórczość kibicowską na murach wzdłuż trasy kolejowej. Zdecydowanie lubimy takie klimaty ;)

Na zachodzie sobie nie poradzili a w dodatku na sektorze nie ma piwa czyli wyjazd do Stargardu 2016