logo strony Olimpia Elbląg
Przed nami 2 liga! Nowe wyzwania i oczekiwania!
2016-06-24 07:54:53 - Dinga
Źródło: fot.:elblag.net; tabela:90minut.plPrzed nami 2 liga! Nowe wyzwania i oczekiwania!

Powoli opadają emocje po dwumeczu z Motorem Lublin, który decydował o awansie. Atmosfera na wyjeździe jak i u nas była doskonała, zatem przed nami zasłużona 2 liga! Jaka będzie? Jak wypadniemy? Czy się utrzymamy? Czy spadniemy? A może awansujemy? Tego nie wie nikt. Okno transferowe rozpoczęte, będziemy obserwować kto opuści, a kto wzmocni szeregi naszego klubu. Jesteśmy w trakcie Euro, ale myślimy, że każdy czeka już na nowy sezon!

Przed nami 2 liga! Nowe wyzwania i oczekiwania!

Gola, Gola, Gola – Agrykola!

       Początek rundy to najprawdopodobniej koniec lipca (weekend 30-31.07). Już dziś planujcie i powiadomcie rodzinę, że każda sobota (opcjonalnie niedziela) zarezerwowana będzie tylko i wyłącznie dla Olimpii ;) Druga liga to zdecydowanie inni rywale, niż w lidze bagienno-szuwarnej. Tutaj w przeciwieństwie do ostatnich dwóch lat, wyjątkiem będą sytuacje, kiedy sektor gości na naszym stadionie w czasie meczu będzie pusty. Nie będzie na co narzekać! Nudno? Nie sądzę! Nie ma rywalizacji na trybunach? Teraz będzie! Dlatego tak ważne jest, abyśmy wzięli się za siebie i licznie odwiedzali A8. Apel do osób, które przez okres 3 ligi byli w uśpieniu, czas się przebudzić, zrobić rachunek sumienia i wracać! To jest ten czas, to jest ta pora, wszyscy przychodzą na Agrykola! ;) Dołóżmy starań aby atmosfera jaka panowała na łuku i pozostałych trybunach w czasie meczu barażowego powtarzała się co dwa tygodnie :) A nawet zawsze może być lepsza ;). To od naszej frekwencji i postawy zależy czy na spotkaniach domowych będą prezentowane oprawy, a zbiórki do puchy na cele kibicowskie będą tak owocne!

Blisko czy daleko stąd… daleko stąd!

       Jeśli chodzi o kwestię wyjazdową, to czekają nas głównie dalsze wyjazdy, średnia wyjazdowa to 408,6 km ;)* Przed nami do odwiedzenia są miejsca, gdzie dawno nas nie było bądź najstarsi kibice nie pamiętają czy byliśmy w ogóle (Opole, Rybnik, Kołobrzeg). Natomiast kibice z młodszym stażem, niepamiętający pierwszej ligi, dodatkowo będą mieli okazję na odwiedzenie kilku miast (Poznań, Bytom, Katowice), o których wspominają starsi. Chyba nikogo nie będzie trzeba namawiać na wyjazdy, tak ciekawej ligi nie mieliśmy chyba nawet podczas naszych występów na zapleczu Ekstraklasy. Organizujemy się i jedziemy wszyscy razem!

Miasta i odległości prezentują się następująco: Katowice (538 km), Stargard Szczeciński (339), Kołobrzeg (294), Legionowo (273), Zambrów (281), Niepołomice (588), Radom (383), Częstochowa (467), Rybnik (565), Stalowa Wola (522), Opole (508), Poznań (348), Warszawa (282), Wejherowo (110), Tarnobrzeg (508), Bełchatów (397), Bytom (544).

Informacje o wyjazdach pojawiać się będą jak zwykle na naszej stronie. Pamiętajcie każdy wyjazd jest ważny. Nie dzielmy na lepsze czy gorsze! Osoby, które nigdy z nami nie jechały - również zapraszamy!

Niedługo zapewne pojawi się informacja dotycząca biletów i karnetów. Zachęcamy do kupna karnetów (nie znamy cen), główna zaleta oprócz wsparcia klubu to brak kolejek na meczu, tak jak na barażach.

Do zobaczenia!

Forza Olimpia!

P.S. Osoby, które płaczą za TA,  niech się już nie dąsają i wracają na trybuny! :)

*Odległości liczone przy pomocy map google, zsumowane i dzielone przez ilość.