logo strony Olimpia Elbląg
Olimpia w 2 lidze!
2016-06-19 17:36:49 - kicu
Źródło: Olimpia w 2 lidze!

W życiu kibica są mecze o których chce się szybko zapomnieć i te, które na długo zapadają w pamięci. Barażowy rewanż z Motorem Lublin zdecydowanie należy zaliczyć do kategorii tych drugich. Zapraszamy do relacji z najważniejszego meczu Olimpii, wieńczącego trudy minionego sezonu.

O tym meczu właściwie napisano już wszystko. Nie zabrakło w nim niczego, gdyż było wszystko co potrzebne do stworzenia piłkarskiej uczty: mobilizacja, pełen stadion, doping, oprawa, emocje i korzystny wynik.
Zaczynając od mobilizacji i frekwencji to należy przyznać, iż nasz stadion dawno nie gościł tylu widzów co w środę. Kolejki do bram i kas biletowych były owocem kapitalnej roboty osób zaangażowanych w zachęcanie elblążan i promocję tego meczu (widoczną sporo wcześniej) na mieście. Pozytywnym zaskoczeniem tym razem była również dość udana przedsprzedaż biletów, w której przynajmniej połowa osób zakupiła wejściówkę szybciej, brawo! Na duży plus należy zapisać organizatorom meczu otwarcie trybuny „Prostej”, która wypełniła się niemal w całości. Także pozostałe trybuny były wypełnione w znacznej części, co łącznie dało liczbę widzów na poziomie blisko 3 tys. osób, w tym 312 kibiców z Lublina (oficjalna liczba sprzedanych biletów na sektor gości). Takie tłumy gwarantowały, że futbolowe święto pomimo środowego terminu będzie okraszone żywiołowym dopingiem, co sprawi, że Olimpia tym razem zagra z przewagą „dwunastego” zawodnika. Każdy kto był i doświadczył tego na własnej skórze porównywał tą atmosferę do meczów z wcześniejszych lat, m.in. w Pucharze Polski z ŁKSem Łódź. W trakcie spotkania przeprowadzona została zbiórka, której efekty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania - udało się zebrać ponad 1900 zł i 4 monety niewiadomego pochodzenia wink  Na meczu nie mogło także zabraknąć tego, co nadaje kolorytu na trybunach czyli oprawy i pirotechniki. Tego dnia poza odpalonymi świecidełkami zaprezentowaliśmy flagowisko i nową sektorówkę - pasiak w konkretnych rozmiarach. Emocje towarzyszyły nam od pierwszych do ostatnich minut, szczególnie, że to przyjezdni jako pierwsi zdobyli bramkę, wyrównali stan dwumeczu i można powiedzieć, że baraż zaczął się na nowo. W końcówce pierwszej odsłony rewanżu po kapitalnie wykonanym rzucie wolnym Olimpia za sprawą Michała Pietronia wyrównała na 1:1 i w dobrych nastrojach schodziła do szatni. Druga połowa to już dominacja Związkowych, którą w 81. minucie potwierdził bramką i tym samym przypieczętował nasz awans niezawodny Anton Kolosov. Końcowe minuty meczu cały stadion oglądał na stojąco, zaś po końcowym gwizdku arbitra wszyscy poza kibicami Motoru wpadli w euforię, przy okazji wpadając także na boisko smiley Wspólne świętowanie awansu z piłkarzam na naszym sektorzei, strzelające korki szampanów i zabawa na mieście były ukoronowaniem wysiłku jaki został włożony w trakcie tego sezonu przez wszystkich. Ostatecznie wynik dwumeczu brzmiał 3-1 i był to ex equo najlepszy rezultat w barażach (Odra Opole także wygrała 3:1, z Vinetą Wolin).

Sezon rozgrywkowy się skończył, lecz „sezon ogórkowy” w tym roku będzie trwał krótko. Wiadomo już, że Olimpii przyznano licencję na 2 ligę, zatem nasz awans jest już pewny na 100%. Piłkarze udali się na krótkie urlopy, ponieważ na początku lipca rozpoczynają niespełna miesięczne przygotowanie, by w końcówce lipca rozpocząć drugoligowe zmagania.
Zatem do zobaczenia niebawem, 2 liga 2 liga OLIMPIA!