logo strony Olimpia Elbląg
Inauguracja rundy wiosennej – Białystok 2016
2016-03-15 08:07:50 - Dinga
Źródło: własneInauguracja rundy wiosennej – Białystok 2016

Wreszcie! Koniec zimowej przerwy, wraca sezon wyjazdowy. Pierwszym przystankiem na olimpijskiej trasie w 2016 roku był Białystok. Rok temu, w maju pojawiliśmy się tam w 29 osób. Cel na niedzielne popołudnie był jeden - trzeba poprawić ten wynik. Zapraszamy do lektury.

Inauguracja rundy wiosennej – Białystok 2016

Na początek warto zwrócić uwagę na pozytywne zaskoczenie. Nowa runda – nowe zwyczaje: na zbiórki się nie spóźniamy, w niedziele o godzinie 6.00 praktycznie wszyscy stawili się na czas zatem można było sprawnie ruszać w ponad 300 kilometrową trasę. Do obrzeży Białegostoku trasa przebiegła płynnie i bezproblemowo… do czasu. Na wjazdowej drodze do stolicy województwa podlaskiego lokalna policja postanowiła urządzić znane w całej kibicowskiej Polsce kontrole środków transportu. Efekt poszukiwań – „jedna raca, jakieś szczęki i tabletki”. Był to wystarczający powód do ponad 1,5 godzinnego postoju. Dodatkowo znaleziono koszulkę w barwach żółto-czerwonych – lecz zadbano aby właściciel pozostał nieznany winkCzęść kibiców pojechała już na mecz, autokar musiał zostać. W czasie postoju została przeprowadzona taneczna bitwa między województwami. Niestety Podlasie nie stanęło do walki. Po wizycie policyjnego technika, wykonaniu wielu zdjęć miejsca zbrodni oraz wypełnieniu stosu dokumentów, mogliśmy ruszać w kierunku stadionu. Po podróży z zawrotną prędkością i najdłuższą możliwą drogą stawiamy się na bocznym boisku przy ulicy Słonecznej. Była 70 minuta meczu. Wieszamy dwie flagi oraz ruszamy z dopingiem, który niósł się po okolicznym lesie. Nastąpiła również wymiana uprzejmości z nieprzypadkowymi sympatykami lokalnej jedenastki, którzy specjalnie zjawili się na „orliku”. Po wygranym meczu przybijamy piątki z piłkarzami, którzy obiecują, że lidera już nie oddadzą, a część ekipy wykonuje pamiątkowe zdjęcie. Następnie widząc przygotowujących się do treningu zawodników footballu amerykańskiego, proponujemy tym osiłkom rugby bez piłki. Niestety, kolejny raz tego dnia brak odpowiedzi ze strony białostoczan. Powrót sprawny w czasie którego kibicowska wiara stęskniona za wyjazdami, wedle przykazania, dzień święty świętowała.
Podsumowując, na stadionie w Białymstoku repliki zegarków autokarem, busem oraz 6 autami melduje się ok 100 kibiców Olimpii Elbląg w tym 1 Zagłębiak (dzięki!).
Pamiętajcie przed nami jeszcze kilka wyjazdów, każdy jest tak samo ważny. Liczymy na to, że na kolejnym stawimy się podobną liczbą. Do boju Olimpia!

P.S. Kto nie był niech żałuje, jak ktoś uważał że nie zdążyłby do pracy w poniedziałek, bądź nie miałby jak wrócić np. do Trójmiasta – niech następnym razem nie gada głupot laugh
P.S.2. Wiecie co łączy krótkowzrocznego ginekologa i misia koala?

Inauguracja rundy wiosennej – Białystok 2016