logo strony Olimpia Elbląg
I Elbląski Marsz Żołnierzy Wyklętych
2016-02-29 17:44:08 - kicu
Źródło: zdjęcia info.elblag.pl, I Elbląski Marsz Żołnierzy Wyklętych

1 marca jest Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W tym roku z inicjatywy Stowarzyszenia Elbląscy Patrioci i ONR Elbląg zorganizowany został marsz upamiętniający antykomunistycznych i niepodległościowych żołnierzy. Na tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć reprezentacji kibiców Olimpii. 

I Elbląski Marsz Żołnierzy Wyklętych

W sobotnie popołudnie pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego stawiamy się w około 60 osób wraz z flagą "Elblążanie”. W czasie uroczystości, organizatorzy oraz pozostali zgromadzeni kierują w naszą stronę wiele pozytywnych opinii oraz dziękują za przybycie.

Po oficjalnych przemówieniach i złożeniu kwiatów (również przez naszą delegację), uformował się pochód który ulicami naszego miasta przeszedł w kierunku położonego w okolicach stadionu ronda Żołnierzy Wyklętych. Zakończeniem uroczystości było odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego w asyście rac.

Cieszy  taka oddolna inicjatywa Elblążan, oby więcej tego typu wydarzeń w naszym mieście. Do zobaczenia za rok na drugiej edycji marszu. Oby w jeszcze większym gronie.

Armio Wyklęta, Olimpia o Was pamięta!