logo strony Olimpia Elbląg
Kibicowskie podsumowanie rundy jesiennej 2015/16 na Agrykola 8
2016-01-05 20:07:12 - Mr.Ben
Źródło: własne, fot: M.Kuna, M.RadzicKibicowskie podsumowanie rundy jesiennej 2015/16 na Agrykola 8

Podsumowaliśmy już nasz fanatyczny „dorobek” zarówno w kwestii wyjazdów za Olimpią w pierwszej rundzie sezonu, jak i grafy, które w 2015-tym roku upiększyły nasze miasto. Tym razem kolej na podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2015/16 na Agrykola 8. Zapraszamy do lektury!

Kibicowskie podsumowanie rundy jesiennej 2015/16 na Agrykola 8

Trzeba przyznać, że pod względem kibicowskim w tej rundzie znacznie lepiej zaprezentowaliśmy się na kibicowskim szlaku wyjazdowym niż podczas meczów na naszym Estadio. Naszą największą bolączką w tej rundzie była frekwencja podczas meczów u siebie. Generalnie rzecz biorąc 2015 rok można podsumować krótko – poniżej naszych możliwości. Za główne czynniki mające wpływ na zanotowaną frekwencję można uznać brak awansu do 2. ligi w poprzednim sezonie, brak jakichkolwiek znaczących zmian w kwestii przebudowy stadionu oraz delikatnie ujmując „olewanie” meczów Olimpii poprzez niektóre osoby mieniące się jej fanami. O ile w kwestii wywalczenia 2 ligi jesteśmy na dobrej drodze, o tyle sprawa dalszej przebudowy stadionu na bardziej funkcjonalny wydaje się powoli przygasać. Skoro włodarze tego miasta wciąż posługują się „zgraną kartą” i w nieskończoność przeciągają telenowelę pt. „chcemy modernizować stadion” to jedyną możliwością na wywarcie wpływu na urzędnikach jest uzyskanie awansu i znaczne poprawienie frekwencji przy A8. O podniesienie liczby widzów możemy powalczyć zdecydowanie wcześniej niż na finiszu szuwarowo-bagiennych rozgrywek 3. ligi czy po awansie. Jeśli wśród opinii wielu osób związanych z naszą Olimpią miejsce „żółto-biało-niebieskich” jest co najmniej o ligę wyżej to nie ma wątpliwości, że nie tylko w ujęciu sportowym musimy tego dowieść. Wystarczy powiedzieć, że w tej rundzie najliczniejszy „młyn” utworzyliśmy podczas meczu z Sokołem Ostróda (ok. 180 osób) oraz podczas letniego, towarzyskiego meczu Gwiazd Olimpii z oldboyami Legii Warszawa (ok. 200 osób). Z całym szacunkiem, ale w tej lidze nikt poza OE nie ma takich tradycji, potencjału i ambicji, zarówno sportowych, jak i kibicowskich i bez względu na to z kim przyszło obecnie grać naszym piłkarzom w tej lidze to takie młyny (150-200 osób) powinniśmy formować podczas każdego meczu. Dla osób, które noszą barwy Olimpii w sercu każdy Jej mecz to święto i ani przeciwnik, ani pogoda, ani przestarzały stadion, ani żaden inny czynnik nie powinny być wymówką do odpuszczania większości spotkań na Agrykola 8.
Warto odnotować, że pomimo mizernej frekwencji kilkukrotnie w tej rundzie przeprowadzaliśmy zbiórki do puszki na wykonanie graffiti. Do działań w sferze kibicowskiej należy dopisać również obecność podczas wydarzeń patriotycznych (upamiętnienie rocznicy Powstania Warszawskiego, święto Żołnierzy Wyklętych, rocznica śmierci papieża św. Jana Pawła II, rocznica Wydarzeń Grudnia 70’) oraz przeprowadzenie kolejnej edycji zbiórki na rzecz elbląskiego schroniska dla zwierząt. Wszystkim osobom, które przyłączyły się do jakiejkolwiek z naszych akcji serdecznie dziękujemy, gratulujemy postawy i namawiamy do propagowania olimpijskiej zajawki wśród znajomych i rodziny.
Podsumowując, miniona runda nie była w pełni wykorzystana, gdyż drzemią w nas znacznie większe możliwości. Nie ma co zbyt długo rozpamiętywać przeszłości, bo przed nami kilka ciekawych sparingów i cała runda rewanżowa, w której musimy w jeszcze większym stopniu być "dwunastym zawodnikiem" elbląskiego ZKS’u, musimy pokazać jak bardzo zależy nam na upragnionym powrocie w szeregi drugoligowych ekip. Na dziś w tabeli mamy lidera, a na mieście kilkanaście całkiem niezłych grafów. Wciąż mamy spore pole do popisu, więc jeśli doczytałaś/łeś ten artykuł do tego momentu to wiedz, że mamy do Ciebie gorąca prośbę – w 2016 roku działaj jeszcze więcej, angażuj się bardziej i bądź z Olimpią zawsze, bo ten Klub tworzysz również Ty, Olimpia to rodzina, Olimpia to MY! Każdy z nas ma wpływ na to jak będzie się rozwijać Olimpia, każdy może zapisać się w kartach historii OE i  przyłożyć się do tego, by o naszym Klubie znów było głośno w mieście i w kraju. Powróćmy wspólnie na nasze miejsce, naprzód Olimpio!
Do zobaczenia nie tylko na Estadio, z kibicowskim pozdrowieniem!
ZKS!

Kibicowskie podsumowanie rundy jesiennej 2015/16 na Agrykola 8