logo strony Olimpia Elbląg
Podsumowanie rundy wyjazdowej – sezon 2015/2016
2015-12-09 14:22:14 - Dinga
Źródło: fot. mylomza.pl/wlasnePodsumowanie rundy wyjazdowej – sezon 2015/2016

Następne podsumowanie przed nami, tym razem runda wyjazdowa w wykonaniu naszych kibiców. Poszczególne opisy wyjazdów zawierają miejscowość, odległość, zdjęcie sektora gości, krótką relację, wynik oraz cenę biletu albo i nie ;)

Mecz z Concordią oczywiście pomijamy, rozgrywamy go po raz kolejny u siebie, więc można uznać go za domowy.

Zapraszamy do lektury.

     1. Grajewo (ok. 260 km)

Na pierwszy wyjazd wybieramy się do Grajewa, na płocie wywieszamy flagę 1945, prowadzimy doping, miejscowy młyn bez flag. Nas na sektorze gości  - 29 osób. Cena za bilet przystępna - 6 zł. Dodatkowo w naszym sektorze pojawia się Robert z Odry Opole (#rowerowawyprawa). Na boisku piłkarze wygrywają 0:7.

Szerszy opis tutaj

    2. Wikielec (ok. 90 km)

Na ten wyjazd wybieramy się samochodami, po dotarciu na miejsce zastajemy klatkę, za którą gospodarze cenią się 10 zł od osoby. My postanawiamy oglądać mecz z poza sektora. W przerwie delegacja kibiców Jezioraka Iława podeszła do nas z wodą mineralną, dzięki za gest. Nas na tym meczu 45 osób, bez flagi. Mecz zakończył się wynikiem 0:4 na naszą korzyść.

    3. Szczuczyn (ok. 250 km)

Na trzecim wyjeździe meldujemy się w 48 osób. Wejście na stadion bardzo sprawny (praktycznie brak kontroli), bilet w cenie 5 zł. Na płocie wywieszamy flagę ZKS i prowadzimy doping.  Po stronie gospodarzy brak jakiegokolwiek ruchu kibicowskiego. Jako ciekawostkę możemy podać, że ten mecz obserwują piłkarze Sokoła Ostródy. Nasi piłkarze wygrywają, na tablicy 0:4.

Szerszy opis tutaj

    4. Gołdap (ok. 236 km)

Wejście ku naszemu zaskoczeniu jest za darmo, w sektorze gości meldujemy się w 31 osób w tym jeden Zagłębiak i jeden Legionista z Kwidzyna. Na płocie wywieszamy flagę ZKS oraz prowadzimy doping.  Gospodarze w odróżnieniu od naszej ostatniej wizyty nie wywieszają flag i nie prowadzą zorganizowanego dopingu. Na boisku nasi piłkarze wygrywają 0:3.

Szerszy opis tutaj

    5. Korsze (ok. 140 km)

Tym razem do Korsz wybieramy się samochodami. Wejście na sektor z bramą, zasiadamy na jedynej trybunie na tym stadionie. Na płocie wieszamy flagę Olimpia oraz prowadzimy doping. Miejscowego ruchu kibicowskiego nie stwierdziliśmy. Na boisku kanonada w wykonaniu naszych piłkarzy – 11 strzelonych bramek. Nas na tym meczu 55 osób.

Szerszy opis tutaj

    6. Łomża (ok. 250 km)

Wyjazd do Łomży to w tej lidze jeden z atrakcyjniejszych rywali pod względem kibicowskim. Na  wyjazd wyruszamy dwoma autokarami. W sektorze gości na całej długości płotu wieszamy flagę NORTH POWER oraz prowadzimy doping. Na głowach mamy okolicznościowe czapeczki (rybaczka) w naszych barwach. Dodatkowo debiut zalicza nowy bęben. ŁKS Łomża, wystawia podobnie liczebnie młyn co my, wywieszają trzy flagi i również dopingują. Nasza liczba tego dnia to 136 osób, z czego 109. Olimpia, 27. Legia (14. Chełmża, 9. Legionowo, 3. Ostrołęka, 1. Kwidzyn) . Cena za bilet to 10 zł, drugi autobus za darmo ;). Nasi piłkarze wygrywają, na tablicy 1:4.

Szerszy opis tutaj

    7. Ełk  (ok. 240 km)

Na ostatni wyjazd w rundzie jesiennej udajemy się do Ełku, na sztuczny twór MKS. Na sektorze gości meldujemy się w 45 osób. Na płocie wywieszamy dwie flagi narodowe Elbląg oraz Elblążanie i prowadzimy doping. Z racji tego, że tego dnia (11 listopada) w całej Polsce obchodzimy Święto Niepodległości ubieramy na ręce biało – czerwone opaski i śpiewamy hymn Polski. Gospodarze bez dopingu i flag. Cena biletu to 5 zł. Niestety jesteśmy świadkami pierwszej przegranej, nasi piłkarze ulegają przeciwnej drużynie 2:1.

Szerszy opis tutaj

Dodatkowo:

    8. Działdowo (ok. 130 km)

Na pierwszy mecz wyjazdowy rundy wiosennej rozegrany awansem decydujemy się wybrać samochodami. Na stadion wchodzimy za darmo, zasiadamy na trybunie krytej wśród miejscowych oraz prowadzimy doping. Na płocie wywieszamy jedną flagę BRACIA. Miejscowi bez młyna i flag. Nasza liczba to 53 osoby, z czego 35 Olimpia, 14 Brodnica, 4 Mława. Na boisku piłkarze wygrywają 0:7.

Szerszy opis tutaj

Podsumowania

W tej rundzie pojawiamy się na każdym wyjeździe, nie notujemy żadnego zera. Można to zaliczyć do plusów. Natomiast ilość nie powala, na każdym wyjeździe powinniśmy uzbierać minimum jeden autokar, co nie zawsze nam wychodziło. Wiemy, że ta liga nie rozpieszcza pod względem kibicowskim, odległości też nie są małe, ale czy to jest jakieś usprawiedliwienie? Jesteśmy na dobrej drodze do awansu, więc też wymagajmy od siebie! Za kilka miesięcy runda wiosenna, więc będzie można poprawić swoją liczbę wyjazdów. Zaczynamy od Jagiellonii Białystok. Szykować się!

Gratulacje dla osób, które były na każdym opisanym wyjeździe.