logo strony Olimpia Elbląg
Podsumowanie – Graffiti 2015.
2015-12-02 18:03:15 - Dinga
Źródło: własnePodsumowanie – Graffiti 2015.

Koniec rundy za nami, jak to zwykle bywa w życiu, przychodzi czas na podsumowanie roku. Zaczynamy tym razem nietypowo bo od części artystycznej w wykonaniu naszych kibiców. Prace powstały w drugiej połowie roku od sierpnia do listopada.

Krótki opis i zdjęcia.

1.ELBLĄG MOIM MIASTEM, OLIMPIA MOIM KLUBEM

Zaczynamy od 60. metrowej ściany z napisem "ELBLĄG MOIM MIASTEM, OLIMPIA MOIM KLUBEM" w barwach Polski oraz Olimpii, natomiast w środku umieszczone zostały herby naszego miasta oraz klubu z A8. Po zrobieniu pracy otrzymujemy dużo pozytywnych komentarzy oraz  próśb  o kolejne graffiti - długo nas nie trzeba było namawiać  ;)

W tym dniu odnawiamy również stare prace z herbami oraz napis ZKS.

2. OLIMPIA ELBLĄG

Graffiti z herbami Olimpii i Elbląga na tle żółto - niebieskim z białym napisem „Olimpia Elbląg”. Prosta i czytelna praca, oddająca nasze przywiązanie do barw klubowych oraz podkreślająca nasze miejsce urodzenia.

3. NORTH POWER OLIMPIA ELBLĄG

Najdłuższa nasza praca. Tym razem „atakujemy” 90. metrową ścianę. Czarny podkład, napis „Agrykola 8” w naszych barwach, następnie biały napis „North Power”,  wielka twarz Buldoga, [h]erb oraz tekst jednej z naszych przyśpiewek  „Jedno miasto, jeden klub”. Ta praca pochłonęła najwięcej środków pieniężnych ale dzięki kibicom Olimpii m.in. zbiórki meczowe, została zrealizowana ;).

Więcej zdjęć tutaj.

4.FLAGA 1945, 5.FFO

Tym razem na ścianę rzucamy jedną z naszych flag – u góry „Wtedy zaczęła się historia tego ludu”, po środku „1945”, na dole „Historia tych barw, historia tego klubu”.

W tym samym dniu wykonujemy również czarny napis „Football Fanatics Olimpia” na żółto - biało - niebieskim podkładzie.

6. OLIMPIA ELBLĄG + wizerunek twarzy

Jedna z mniejszych ścian, którą udało się nam "wyremontować". Na czarnym podkładzie na bocznej ścianie robimy napis „Olimpia Elbląg”, a na głównej ścianie malujemy herb Olimpii, twarz mężczyzny oraz herb Elbląga. Jedna z prostszych naszych ścian, ale zaznaczająca nasz styl życia.

7. BÓG HONOR OJCZYZNA!

Patriotyczna ściana z napisem „Bóg Honor Ojczyzna” z kotwicą PW na biało - czerwonym tle. W tle widnieją młodzi powstańcy w biało czerwonych hełmach i opaskach. Na dole pozostawiamy pas w barwach Olimpii.

Tą prace możemy śmiało uznać naszym najlepszym dziełem. Pod względem wizualnym jak i przekazem jaki oddaje ta ścianka.

8. ZWIĄZKOWY KLUB SPORTOWY

Praca powstała w dwa dni. Na czarnym podkładzie biały napis  „Związkowy Klub Sportowy”, na środku ściany dwie flagi w naszych barwach. Dodatkowo  narysowane różne wzory starych piłek.

Więcej zdjęć tutaj.

9. OLIMPIJCZYCY

Napis w stylu klasycznym - duże, szerokie, białe litery w czarnych ramówkach. Całość na tle żółto –biało - niebieskim. Praca bardzo prosta i czytelna.

10. MY WIERZYMY!

Na napis wykorzystaliśmy jedną z naszych przyśpiewek „My wierzymy tylko w ZKS”. Całość uzupełnia motyw złożonych rąk, z owijkami w żółto – biało - niebieskich barwach, dodatkowo dłonie owinięte różańcem, po bokach widoczny blask.

 

Informacja dla kronikarzy: zamalowaliśmy łącznie ok. 450. metrów kwadratowych, zużywając ok. 150. litrów farby oraz 100. puszek sprayu.
Kończąc podsumowanie, deklarujemy chęć dalszej pracy w tym kierunku, liczymy, że Was jeszcze zaskoczymy!

Przy tej okazji chcemy również jeszcze raz podziękować za każdy wrzucony grosz oraz właścicielom posesji, którzy udostępnili nam powierzchnię do „remontu” ;).

Wielkie dzięki za pozytywny odzew!