logo strony Olimpia Elbląg
Klasyczny wjazd z bramą czyli Korsze 2015
2015-10-19 23:13:18 - kicu
Źródło: własne, video:TV Olimpia ElblągKlasyczny wjazd z bramą czyli Korsze 2015

Na 5 mecz wyjazdowy w sezonie Olimpijczycy wybrali się do Korsz. Zeszłoroczna eskapada do tego miasteczka wspominana jest jako niezwykle wesoła. Tak było i w tym roku. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z sobotniego wyjazdu.  

Klasyczny wjazd z bramą czyli Korsze 2015

Za środek lokomocji wybraliśmy auta. 140 kilometrów pokonujemy szybko i sprawnie. Nie pojawienie się wcześniejszej informacji o wyjeździe spowodował brak jakiejkolwiek policyjnej eskorty, a nasza wizyta w Korszach była sporym zaskoczeniem dla organizatorów meczu. Na stadion wchodzimy znanym i lubianym sposobem – wjazdem z bramą. Warto w swoich szeregach mieć ślusarza znającego się na robocie smiley. Wydaje się, że w 3 lidze łatwiej pojechać na wyjazd i wejść na obiekt jako gość niż wybrać się na A8. Po co komu karta kibica od których odchodzi się nawet w ekstraklasie? Zajmujemy fragment jedynej trybunki wokół boiska w Korszach i prowadzimy rwany doping. Na płocie wisi jedna flaga. Miejscowych garstka, oczywiście bez jakiejkolwiek zorganizowanej grupy kibiców. Wraz z kolejnymi bramkami (dobrze że jest dostępny skrót ze wszystkimi trafieniami, gdyż pojawił się problemem z liczeniem) na sektorze jest coraz weselej i głośniej. Festiwal strzelecki jaki urządzili zawodnicy Olimpii prowokuje jednego wyjazdowicza do odważnej deklaracji, że jeśli końcowy wynik wyniesie 0-10, zarządza on roczną abstynencję. Na jego szczęście, trzy minuty przed końcem meczu do siatki trafia Łukasz Pietroń, a nasz kolega mógł po meczu wypić piwko albo dwa wink. Na samym meczu piwa w sektorze również nie brakowało, a zapasy były uzupełniane na bieżąco z lokalnego sklepu. Dla pełnego opisu tego specyficznego wyjazdu  należy dodać, że za jedną z bramek radośnie hasał pewien czworonożny przyjaciel który przyjechał wraz z opiekunem z Elbląga. Po meczu przybijamy piątki z piłkarzami i pakujemy się do fur. W czasie równie bezproblemowego powrotu do Elbląga mijamy w Lidzbarku Warmińskim mecz ligi okręgowej rozgrywany przy sztucznym oświetleniu. Takie sytuacje upewniają nas, że w naszym mieście zdecydowanie nie jest dobrze jeśli chodzi o stadionową infrastrukturę.

Podsumowując w Korszach meldujemy się w 55 osób, czyli o jedną osobę mniej niż rok temu.

Następny wyjazd to Łomża (31.10). Zapisujcie się w Sklepie Kibica przy ulicy 12 Lutego bądź w czasie sobotniego meczu z Sokołem Ostróda (prawdopodobnie pojawią się kibice gości, co w tej lidze jest wydarzeniem nieczęstym). Koszt to tylko 50 zł w tym gadżet!

 

Link do bramek :