logo strony Olimpia Elbląg
Relacja z wyjazdu do Szczuczyna
2015-09-14 10:22:37 - kicu
Źródło: Relacja z wyjazdu do Szczuczyna

Na trzeci wyjazd w tej rundzie Olimpijczycy wybrali się do leżącego w województwie podlaskim Szczuczyna.

Relacja z wyjazdu do Szczuczyna

Na przedwyjazdowej zbiórce pojawiło się więcej osób niż dostępnych miejsc w busie, dlatego trzeba było szukać zastępczego środka transportu. PAMIĘTAJCIE,ŻE IM SZYBCIEJ BĘDZIECIE SIĘ ZAPISYWAĆ NA WYJAZD TYM ORGANIZATOROM BĘDZIE ŁATWIEJ ZAPEWNIĆ WSZYSTKIM TRANSPORT! Jako że Szczuczyn leży na trasie do Grajewa, które odwiedziliśmy 22 sierpnia, łatwo było ustalić trasę oraz przybliżony czas podróży. Na boisko z trybunkami (bo stadionem to trudno nazwać) w Szczuczynie zajeżdżamy kilkanaście minut przed meczem i wchodzimy do przygotowanego sektora gości. Koszt biletu - 5zł, kontrola na wejściu – żadna. Miejscowych kibiców zgromadziła się garstka, mecz Olimpii obserwują również kopacze Sokoła Ostróda (?). Szybko strzelona bramka rozwiewa wątpliwości komu przypadną 3 punkty z tego meczu, a w sektorze gości dopisują dobre humory. Tego dnia doping w naszym wykonaniu rwany, z przerwami na dyskusję z miejscowymi pełniącymi funkcje obsługi medycznej – taki już klimat tego typu wyjazdów. W czasie dopingu wygłaszamy również swoją negatywną opinię na temat przyjęcia w Polsce imigrantów. Na płocie ląduje lubiana przez wielu elbląskich fanatyków flaga ZKS. Po zakończonym meczu obustronne podziękowania z piłkarzami, padła również „klasyczna” obietnica nie oddania lidera rozgrywek do końca sezonu ;) Przypominamy i będziemy przypominać piłkarzom, że niedopuszczalne jest aby w kolejnym sezonie grać po takich miejscach jak Szczuczyn- nie tam jest nasze miejsce!

W trakcie powrotu, w busie świętowane są urodziny dwóch wyjazdowiczów, jednego ciut starszego który już trochę z Olimpią pojeździł, a także jednego ciut młodszego który za klika lat będzie stanowił o sile ekipy wyjazdowej  : STO LAT KULIN! STO LAT ALEKSANDER! Świętowanie było huczne, ale jak zawsze z kulturą ;) W Elblągu meldujemy się przed 23.

W Szczuczynie melduje się 48 kibiców Olimpii.

Przed nami dwa weekendy bez wyjazdu. Olimpia podejmie w Elblągu kolejno Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie oraz Znicz Biała Piska. Zapraszamy na te mecze!

Następny wyjazd – Gołdap, 3/4 października. W zeszłym roku nasza liczba wynosiła 17 osób- teraz musi być lepiej!

Relacja z wyjazdu do Szczuczyna