logo strony Olimpia Elbląg
Wyjazdowa inauguracja sezonu – Grajewo 22.08.2015
2015-08-23 20:20:26 - kicu
Źródło: Wyjazdowa inauguracja sezonu – Grajewo 22.08.2015

Na pierwszy wyjazdowy mecz w tym sezonie, Olimpijczycy wybrali się do Grajewa. Zapraszamy do przeczytania relacji z tego wyjazdu.

Wyjazdowa inauguracja sezonu – Grajewo 22.08.2015

Z Elbląga ruszamy o zaplanowanej godzinie i obieramy kierunek na województwo podlaskie. Droga przebiega płynnie i bezproblemowo, po za sytuacją w Piszu, gdzie na naszej trasie ustawiają się… kolaże jadący w jakimś regionalnym wyścigu. Możemy sobie pozwolić na dłuższy postój pod Grajewem, a i tak na stadionie meldujemy się zanim swoje miejsca zaczęli zajmować miejscowi. Cena biletu 6 zł, możliwość wejścia na sektor ze swoją wodą lub napojem- lubimy to! Zastanawiające jest tylko to, jakie prace remontowe w sektorze gości sprawiły że nie mogliśmy się pojawić w nim rok temu. PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW! W pierwszej połowie prowadzimy rywalizację na doping z miejscowym młynem który tego dnia nie wywiesza żadnej swojej flagi. Z naszej strony na płocie wisi płótno 1945. Gdy elbląscy zawodnicy rozpoczynają festiwal strzelecki, miejscowi kibice tracą wigor do śpiewania, natomiast my możemy z radością oznajmiać wszem i wobec że „Olimpia trzy punkty ma!” Niech tak pozostanie do końca- zapominamy o remisie z przybłędami z Krakusa i golimy wszystkich jak leci! Warto wspomnieć że w przerwie meczu odwiedza nas w sektorze Robert – znany nam kibic Odry Opole który w czasie swej rowerowej wyprawy postanowił pojawić się na tym meczu. Widocznie tak bardzo podobało mu się w naszym mieście, ze postanowił sprawdzić jak to jest na naszym wyjeździe winkW czasie rozmów z nim, przekazujemy zebraną w busie kwotę 500zł, która wspomoże jego szczytny cel. Po ostatnim gwizdku przybijamy „piątki” z piłkarzami i sprawnie ruszamy w drogę powrotną. Zaliczamy postój w Białej Piskiej, gdzie w centrum miasteczka śpiewem zaznaczamy naszą obecność. Na trasie mijamy również awanturę między jakimiś A-klasowymi piłkarzami, ale kto z kim- nie wiadomo laugh W Elblągu meldujemy się ok. 23.


Podsumowując- w sektorze gości na stadionie w Grajewie melduje się identyczna liczba jak w zeszłym sezonie maju w Ełku, czyli 29 osób.
W tym samym czasie na mecz Zagłębie Sosnowiec – Arka Gdynia wybrało się 22 Olimpijczyków.

Kolejny mecz już w środę, w Elblągu Olimpia zmierzy się z Granicą Kętrzyn o godzinie 17. Natomiast w sobotę 29 sierpnia również na naszym stadionie odbędzie się mecz pomiędzy oldbojami Olimpii i Legii Warszawa. Wstęp darmowy- zapraszamy!