logo strony Olimpia Elbląg
Już w środę: Olimpia - Concordia
2015-08-10 17:45:36 - gniadson
Źródło: własne, fot: info.elblag.plJuż w środę: Olimpia - Concordia

Historia spotkań Olimpii z Concordią ma już ładnych kilka lat. Dokładnie 7 lat temu, 10 sierpnia 2008 roku, Żółto - Biało - Niebiescy pokonali (będąc w roli gospodarzak) gości z Krakusa aż 7:0. Drugie spotkanie w sezonie 2008/09 zakończyło się remisem 2:2, a bramki dla Olimpii strzelali Styś i Rafał Anuszek. Jak będzie tym razem?

Już w środę: Olimpia - Concordia

Na kolejne "derby" trzeba było czekać aż 3 lata. Mecz rozgrywany pod koniec rundy jesiennej sezonu 2012/13 zakończył się remisem 0:0. Czerwcowy rewanż był bardziej szczęśliwy dla Związkowych - w 80. minucie Kiryłł Raduszko strzałem na pustą bramkę ustalił wynik spotkania na 0:1 (mecz rozgrywany był "tradycyjnie" na A8).

Kolejny sezon to było kolejne spotkanie obydwu drużyn. I poraz kolejny bilans punktowy wyglądał tak samo: na jesieni remis 1:1 w meczu "na wodzie", a wiosenny rewanż (jak zwykle już, Concordia "przejęła" stadion na Agrykoli) rozegrany pod całkowite dyktando Olimpijczyków zakończony wynikiem 0:3 po bramkach Kolosowa i Leśniewskiego, oraz bramce samobójczej Broniarka. Był to ostatni mecz obu drużyn w II lidze.

Po spadku do III ligi, na otwarcie sezonu Olimpia "na wyjeździe" (a jakże...) pewnie pokonała Concordię 0:2. W listopadzie, gdy to Olimpia była pełnoprawnym gospodarzem spotkania padł wynik 1:1 i kto wie, może właśnie tych dwóch punktów zabrakło naszym kopaczom na końcu sezonu.

Najbliższy mecz znów rozgrywany będzie na A8, jednak w tym wypadku to Olimpia będzie gospodarzem (pierwotnie miał nim być zespół z Krakusa). Miejmy nadzieję, że tym razem nie spotkamy się z żadną niespodzianką, i po udanym spotkaniu ze Startem, odprawimy pomarańczowych z kwitkiem, swobodnie pakując parę bramek.

 

Na sobotnim meczu zebraliśmy 935,86 zł oraz 3,70 Euro. Bardzo dziękujemy za wszystkie wrzuty do puchy, oraz przypominamy, że cała zebrana kwota przeznaczona zostanie dla jednego z kibiców Olimpii, który znalazł się w ciężkiej sytuacji zdrowotnej i materialnej.
Już w środę: Olimpia - Concordia