logo strony Olimpia Elbląg
Olimpia 3:0 Start Działdowo na inaugurację sezonu
2015-08-08 23:29:06 - gniadson
Źródło: własne, fot: info.elblag.plOlimpia 3:0 Start Działdowo na inaugurację sezonu

Olimpia Elbląg na inaugurację ligi podejmowała u siebie Start Działdowo. Przy Agrykola padł bezsporny wynik 3:0, po meczu, który przebiegał zdecydowanie pod dyktando gospodarzy.

Olimpia przystępowała do meczu w roli faworyta. Działdowianie, choć w meczu zaprezentowali się bardzo ambitnie, nie byli w stanie nawet przez moment zagrozić kontrolującej spotkanie Olimpii. Wynik meczu otworzył już po pierwszym kwadransie Radek Stępień, który to na raty wpakował piłkę do siatki gości.

Ponad 10 minut później dziewiczą bramkę w meczach o punkty zaliczył nowy nabytek Olimpii, pozyskany z Drwęcy Paweł Piceluk. Dośrodkowanie z rzutu rożnego zostało pewnie skierowane między słupki przez króla strzelców naszej ligi w zeszłym sezonie.

W drugiej połowie, mimo, że tempo meczu nieco siadło, Olimpijczycy nadal kontrolowali grę. Nie pozwalali działdowianom na kreowanie sytuacji, natomiast sami stworzyli kilka groźnych sytuacji pod bramką Startu. Jedną z nich Patryk Sokołowski przekuł w 78. minucie na bramkę po asyście Szuprytowskiego.

Na meczu zbierano pieniądze na leczenie oraz pomoc finansową dla jednego z Olimpijczyków. O szczegółach zbiórki poinformujemy na dniach, każdemu dziękujemy za jego hojność.