logo strony Olimpia Elbląg
Wszyscy na A8, mobilizacja!
2015-05-26 11:12:26 - Mr.Ben
Źródło: fot. maciejradzicz.plWszyscy na A8, mobilizacja!

Artykuł o najbliższym meczu z Olimpią Olsztynek, zorganizowanej akcji wsparcia dla jednej z kibicek OE, a także zapisach na wyjazd do Zambrowa. Serdecznie zapraszam do lektury!

Zbliżamy się do końca ligowych zmagań. Co roku wiążę się się to z bardziej lub mniej pozytywnymi aspektami. Od kilku lat nasi piłkarze przyzwyczaili do tego, że ligowe ostatki są najważniejszymi meczami w całym sezonie. Tak było w przypadku utrzymania w drugiej lidze, awansu do pierwszej ligi wywalczonego w odległych Niepołomicach, a także ubiegłorocznego spadku po meczu na A8 z mielecką Stalą. Koniec sezonu wiąże się również z początkiem sezonu wakacyjnego, żartobliwie nazywanego „ogórkowym”, ze wzglęgu na kilkutygodniową przerwę w rozgrywkach i małą ilość informacji docierających z Klubu. Ale zanim sezon się skończy przed nami co najmniej dwa bardzo ważne mecze.
Wielokrotnie powtarzano, iż nasza Olimpia co tydzień walczy o awans i do końca rozgrywek nie może stracić punktów. Drużyna trenera Adama Borosa konsekwentnie, choć nie bez problemów realizuje wyznaczony cel. W minioną sobotę odniosła jedenaste zwycięstwo z rzędu, wygrywając wysoko 0-7 na wyjeździe z outsiderem ligi. W sobotnim meczu przeciwko drużynie z Olsztynka naszemu zespołowi będzie się grało znacznie łatwiej dzięki dopingowi własnych fanów. Głośne wsparcie dla piłkarzy będzie niezbędne, gdyż w sobotę olimpijczycy powalczą o kolejne zwycięstwo z drużyną, która bezbramkowym remisem wyeliminowała Drwęcę z wyścigu o mistrzostwo ligi i prawo gry w barażach.

Wsparcie dla piłkarzy to jedna sprawa, a braterstwo wśród kibiców to drugi, nie mniej istotny aspekt.
Magda, od wielu lat kibicka Olimpii Elbląg, potrzebuje pomocy finansowej w walce z ciężką chorobą, gdyż znalazła się w trudnej sytuacji materialnej i psychicznej. W trakcie sobotniego meczu przeprowadzona zostanie zbiórka na niezbędne i kosztowne leki. Apelujemy do Was o to, byście oprócz barw klubowych na najbliższy mecz zabrali chociaż kilka-kilkanaście złotych, każdy w miarę możliwości. Także w Sklepie Kibica została wystawiona oznaczona puszka, więc gorąco zachęcamy do zapełniania puchy drobnymi i większymi datkami. Wszyscy jesteśmy jedną, wielką rodziną środowiska Olimpii Elbląg i zawsze należy się wzajemnie wspierać. O pomocy dla Magdy więcej przeczytacie tutaj http://e-olimpia.com/news.php?news=221
.

Wszystko na to wskazuje, iż sprawa mistrzostwa rozegra się podczas ostatniego meczu planowanego na 6 czerwca w Zambrowie, z tamtejszą imienniczką naszej Olimpii. Dodatkowego smaczku temu meczowi nadaje fakt, iż zambrowianie legitymują się bilansem aż 17 zwycięstw we wszystkich meczach rozegranych na stadionie przy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego 8
. Jesienią w Elblągu skromnie wygrali elblążanie, więc tym razem wspólnie musimy zwyciężyć na wyjeździe i cieszyć się dalszą walką o upragnioną drugą ligę. Organizujemy wyjazd autokarowy na mecz w Zambrowie. Zapisy i od razu wpłaty do 30 maja w Sklepie Kibica.
Cena autokaru to 60 zł bez biletu na mecz, który jest w cenie 10 zł.
Sklep otwarty: poniedziałek - piątek w godzinach 10 - 18 oraz sobota  10 - 14
Prośba o przynoszenie odliczonej kwoty. Osoby, które chcą jechać własnym transportem zapisują się również w sklepie, z dopiskiem - AUTO. Mecz jest w sobotę 6 czerwca o godzinie 17.00, godzina zbiórki podana zostanie w późniejszym terminie. Osoby udające się na ten mecz samochodami jadą również z nami, więc godzina zbiórki też będzie obowiązywać! Biletów otrzymaliśmy 100, więc kolejność zapisów decyduje kto pojedzie! Zostało niewiele wejściówek, więc radzimy się pośpieszyć, gdyż do soboty raczej wszystkie zostaną wyprzedane.

Wszyscy na mecz, ZKS !