logo strony Olimpia Elbląg
„Legia & Olimpia” oraz „sędzia łobuzie....” czyli relacja z weekendu 11/12.04
2015-04-13 11:00:06 - kicu
Źródło: zdjęcia: legionisci.com, legia.com, portel.pl„Legia & Olimpia” oraz „sędzia łobuzie....” czyli relacja z weekendu 11/12.04

Nikt, kto czekał na kibicowskie emocje w ten weekend nie może czuć się zawiedziony. Zapraszamy do zapoznania się z olimpijskim raportem z soboty i niedzieli.

„Legia & Olimpia” oraz „sędzia łobuzie....” czyli relacja z weekendu 11/12.04

Dobre wsparcie Legii w Gdańsku.

Do Gdańska w sobotnie popołudnie ruszamy kolumną 3 autokarów i kilku aut co daje liczbę 170 reprezentantów Olimpii Elbląg. Towarzyszą nam również auta i bus Legionistów. Podczas przejazdu przez centrum Gdańska mijamy wielu Lechistów- widać że ten mecz był wyjątkowym wydarzeniem. Wejście na PGE Arene przebiegło w miarę sprawnie i jeszcze przed 1 gwizdkiem na płocie wśród wielu legijnych flag ląduje nasza „1945” .Właśnie za tym płótnem, większość Elblążan staje na sektorze gości. Dodatkowo w pierwszej połowie meczu zostaje wywieszony transparent „ ŚP GOGUŚ”. W drugiej części meczu w miejsce „1945” pojawia się lekko „skrócona” wersja „FORZA OLIMPIA”. Gdy na ogrodzeniu siada nasz młynowy, jakość dopingu w naszej części sektora zdecydowanie wzrasta. Najlepiej wychodziły pieśni „ Za kibicowski trud...” oraz zgodowe „ Legia i Olimpia”. Po przegranym meczu zostajemy na sektorze jeszcze 2 godziny aby później sprawnie wyjechać z Gdańska na „siódemkę”. Na powrocie jeden z autokarów ulega awarii i ta część ekipy melduje się w Elblągu później.
Co do kibiców Lechii to udała im się próba bicia rekordu frekwencji na meczu ligowym (36 500 w tym 1500 w sektorze gości). Na wezwanie spikera zaprezentowana została kartoniada na wszystkie trybuny w towarzystwie sektorówki z okazji 70lecia klubu. Doping młyna tylko czasem był wspierany przez inne części stadionu, z pewnością z powodu wielu debiutantów na trybunach.

Doping Legionistów w Gdańsku 

Ważne zwycięstwo z Drwęcą/Barkasem
Dzięki korzystnej zmianie terminu meczu Olimpii, w niedzielę o godzinie 17 mogliśmy wspierać naszą drużynę w meczu z Drwęcą NML grającą na licencji Barkasa Tolkmicko. Gdy jesienią odwiedziliśmy Nowe Miasto Lubawskie, dane nam było usłyszeć zorganizowany doping gospodarzy. Niestety ale wczoraj sektor gości pozostał pusty, gdyż Nowomieszczanie prowadzą protest ( brak dopingu na meczach u siebie i wyjazdach) przeciwko działalności zarządu swojego klubu, który uprawia „modern football” na poziomie 4 klasy rozgrywkowej. My natomiast formujemy młyn sięgający momentami 100 osób, wieszamy dwie flagi „OLIMPIJCZYCY” oraz „ELBLĄG TO MOJE MIASTO...”, a także transparent „ ŚP GOGUŚ”. Doping w naszym wykonaniu rwany lecz dobry. Pamiętajcie, że jeśli wymagacie od zawodników aby wygrali mecz, musicie sami od siebie wymagać zaangażowania na 200%. W drugiej połowie emocje z boiska ( 2 czerwone kartki dla Olimpijczyków, wiele fauli oraz spornych sytuacji) przenoszą się na trybuny. Do dopingu oraz „pozdrowień” dla drużyny przeciwnej i sędziego dołącza się kryta, która tego dnia była dobrze zapełniona. Dawno nie było takiej ciekawej końcówki przy A8!. Najważniejsze że Olimpia po bramce Bojasa wygrywa te spotkanie i pozostaje liderem. Tak musi zostać do końca! Po meczu przybijamy „piątki” z piłkarzami i świętujemy zwycięstwo.

Najciekawsze momenty meczu w materiale portel.pl 

fotorelacja od Macieja Radzicza : http://www.maciejradzicz.pl/2015/04/drweca-nowe-miasto-lubawskie.html

Kolejny mecz Olimpia zagra jako gospodarz 18.04 o godzinie 17.00 i podejmie Dąb Dąbrowę Białostocką.
 

Pamiętajcie o wyjeździe do Działdowa. Środa, 22.04, wyjazd spod stadionu o 15. Koszt autokar+bilet 35 zł, przy zapisach możecie zaznaczyć że jedziecie własnym autem.


Sklep Kibica otwarty : poniedziałek - piątek 12 - 18, sobota 10 - 14.
Jeśli sklep jest zamknięty w powyższych godzinach, proszę dzwonić na wskazany numer wywieszony na drzwiach.


 

ZKS!

 

„Legia & Olimpia” oraz „sędzia łobuzie....” czyli relacja z weekendu 11/12.04