logo strony Olimpia Elbląg
Tomasz Tuttas: Chcę pomóc wywalczyć awans!
2015-03-11 12:42:15 - Mr.Ben
Źródło: własne Tomasz Tuttas: Chcę pomóc wywalczyć awans!

W dniu wczorajszym Olimpia dokonała prawdopodobnie ostatniego transferu do klubu. Postanowiliśmy jako pierwsi przeprowadzić wywiad z najnowszym nabytkiem żółto-biało-niebieskich, więc wybraliśmy się na wczorajszy trening drużyny. Zasięgnęliśmy także informacji u jednego z zawodników Olimpii, który onegdaj grał w jednym klubie z „Tuttim”. Zapraszamy do lektury.

Tomasz Tuttas: Chcę pomóc wywalczyć awans!

Transfery takie jak Twój do Olimpii określa się jako „last minute” lub „ostatnia deska ratunku”. Co w Twoim przypadku zadecydowało o przyjściu do Olimpii - chęć odbudowania się po kilkumiesięcznej kontuzji czy przychodzisz pomóc wywalczyć awans do 2 ligi? Czy ewentualnie po udanej najbliższej rundzie widziałbyś się tutaj na dłużej?
Można powiedzieć, że to była taka decyzja z dnia na dzień, bo pojawiła się propozycja z Olimpii. Szybka myśl, szybka rozmowa z bliskimi, zastanowiłem się nad swoją przyszłością i pomyślałem, że najszybciej do dyspozycji wrócę grając. Po prostu obecnie w Wigrach tego grania nie byłoby tyle co pewnie tutaj, więc myślę, że skorzystam ja jak również Olimpia Elbląg. Mam nadzieję, że swoją postawą w meczach i swoją dobrą formą pomogę Olimpii awansować do drugiej ligi, bo tego chcą wszyscy w klubie, ja również. Co będzie dalej zobaczymy za kilka miesięcy.
Jakie wrażenia po pierwszym dniu w nowym klubie, po pierwszym treningu?
Jestem pierwszy dzień tutaj, na większe refleksje przyjdzie jeszcze czas, ale myśle, że mamy tutaj fajny zespół i wszystko idzie w dobrym kierunku. Myślę, że wszystko będzie w porządku i wywalczymy ten upragniony awans.
Czy mógłbyś kibicom przybliżyć swoją charakterystykę jako piłkarz, jakim typem zawodnika jesteś?
Nie jestem typem zawodnika szybkościowego, co nie oznacza, że na boisku jestem powolny. Moim atutem jest dobra gra głową, a parametry predysponują mnie do tego, żeby zastawić piłkę i grać z drużyną. Tak jak mówiłem, dobra gra w powietrzu i lewa noga.
Każdy piłkarz ma jakąś „ksywkę”. Czy tak jest również w Twoim przypadku?
Na boisku krzyczą do mnie Tutti, ale poza boiskiem znajomi mówią na mnie Hans.
Kontrakt podpisany, sprzęt przydzielony, a czy numer na koszulce meczowej zdążyłeś już wybrać?
Nie wiem jeszcze z jakim numerem zagram, ale w najbliższych dniach muszę zobaczyć jakie numery nie są zajęte. Myślę, że skoro wspomniałeś o numerze 18 to taka ilość bramek to byłaby bardzo dobrym wynikiem, choć i tak najważniejszy jest wynik gry całej drużyny. Miejmy nadzieję, że po tej rundzie czekają nas baraże, na dodatek baraże wygrane.
Dzięki za rozmowę i życzę zdrowia, wysokiej formy i wielu bramek w Olimpii.
Ja również dziękuję i zapraszam wszystkich na sobotni mecz z Grajewem.

Kamil Wenger o Tomaszu Tuttasie:
Piłkarsko na pewno bardzo dobry, dużo grał i strzelał w drugiej lidze. W Suwałkach swego czasu bardzo pomógł nam w utrzymaniu i późniejszym uzyskaniu awansu. Teraz wraca do optymalnej formy, ale na pewno na tą ligę jest zdecydowanie wzmocnieniem i dużo nam pomoże. Nie można go porównywać do Antona, bo obaj mają różne style gry, ale Tomek na pewno wniesie dużą jakość zarówno na boisku jak i w szatni. Jest silnym zawodnikiem, jako piłkarz profesjonalnie podchodzący  w 100% do zawodu, natomiast wszystkie starania zweryfikuje skuteczność na boisku.

Tomasz Tuttas: Chcę pomóc wywalczyć awans!