logo strony Olimpia Elbląg
Co słychać w Olimpii?
2015-02-17 22:56:32 - Mr.Ben
Źródło: Co słychać w Olimpii?

Do pierwszego oficjalnego meczu Olimpii w 2015 roku pozostał niespełna miesiąc. Aby przerwać zimowy okres zmniejszonej ilości informacji nasi redaktorzy postanowili „zasięgnąć języka” w Klubie, aby móc przybliżyć pozostałym to co aktualnie dzieje się u "żólto-biało-niebieskich". Trzeba przyznać, że z dnia na dzień wszystko wygląda coraz lepiej :)

To i owo na sportowo
W kwestii sportowej Olimpia w dalszym ciągu przygotowuje się do zmagań ligowych. Dotychczas rozegranych zostało siedem sparingów, z czego w pięciu żółto - biało – niebiescy ogrywali swoich sparing-partnerów, a w dwóch meczach ponieśli minimalne porażki. Do końca przygotowań do ligi zostały do rozegrania jeszcze cztery sparingi z czego najbliższy w tą środę o godz. 18, a rywalem elblążan będzie drugi zespół gdańskiej Lechii. Wszystkich kibiców Olimpii Elbląg gorąco zachęcamy do tego, by bacznie przyglądać się postępom ich ulubieńców w przygotowaniach do startu ligowych rozgrywek. Rolę trenera bramkarzy ponownie powierzono byłemu zawodnikowi Olimpii, sympatycznemu Adamowi Ubranowicz. Z klubu odeszło kilku zawodników takich jak: IkimImianowski i Raduszko, zaś do klubu przyszli: Wenger (środkowy obrońca, Wigry Suwałki) oraz Wasiluk (bramkarz, Orlęta Radzyń Podlaski). Klub rozważa pozyskanie jeszcze jednego zawodnika, który wzmocniłby rywalizacje na boku pomocy. W ostatnim czasie kontuzji nabawił się jeden z najskuteczniejszych zawodników w naszym Klubie – Łukasz Pietroń. Na chwilę obecną nie wiadomo jak groźna i długotrwała jest to kontuzja, jednakże liczymy, że uda mu się jak najszybciej powrócić do trenowania na pełnych obrotach. Do zdrowia wracają również rekonwalescenci Wesołowski oraz Paprocki, z czego bliżej do pełni zdrowia jest pierwszemu z nich. Oczywiście trzymamy kciuki za ich jak najszybszy powrót do pełni sił, gdyż na wiosnę każda para nóg przyda się do wywalczenia awansu.


Kibice nie śpią
Ale przerwa pomiędzy rundami rozgrywkowymi to nie tylko aspekty sportowe. Jeszcze pod koniec ubiegłego roku kibicom udało się zorganizować szybką zbiórkę żywności dla podopiecznych elbląskiego schroniska i dzięki naszemu sprawnego i szybkiemu działaniu mogliśmy w ciągu zaledwie dwóch dni uzbierać karmę za około tysiąc złotych. Brawo! To pokazuje jaką siłą mają w sobie kibice i jak szybko potrafią się zmobilizować.
W niższej lidze okres tzw. „sezonu ogórkowego” jest bardzo długi, zatem staraliśmy się nie ograniczać do wyczekiwania z utęsknieniem na pierwszy gwizdek w ligowych rozgrywkach. Na wiosnę będziecie mogli dostrzec efekty naszych zimowych starań m.in. na płocie Łuku oraz w repertuarze nowych pieśni.
Jako, iż dobro Olimpii leży nam w sercu to postanowiliśmy wesprzeć Klub w jego funkcjonowaniu. Na przełomie stycznia i lutego przedstawiciel Stowarzyszenia Kibiców Olimpii Elbląg „776 p.n.e” wystosował pismo do Prezydenta Elbląga, Pana Witolda Wróblewskiego z prośbą o wyznaczenie terminu spotkania w sprawie dalszej modernizacji kompleksu sportowego przy ulicy Agrykola 8. Pismo to spotkało się z pozytywną odpowiedzią włodarza miasta i niedawno delegacja Stowarzyszenia wraz z prezesami Klubu udała się na spotkanie w Urzędzie Miasta. Owocem tego spotkania były zapewnienia o niezwłocznym utworzeniu zespołu ds. modernizacji w/w obiektów sportowych, w skład którego wejdzie przedstawiciel Klubu oraz Stowarzyszenia. Ponadto prezydent Wróblewski przedstawił wizje modernizacji. Była ona konsultowana i efektem tego jest kilkuletni plan, który zakłada, iż w jednym z pierwszych etapów na stadionie wybudowana zostanie całkiem nowa trybuna kryta z kompleksowym zapleczem na ok. 2,500 – 3.000 widzów. Włodarze miasta za namową delegacji Olimpii odeszli od pomysłu przebudowy budynku klubowego. Według obecnych ustaleń pomieszczenia biurowo – magazynowe Klubu mają się znajdować wewnątrz trybuny głównej stadionu, wraz z szatniami, punktami gastronomicznymi itp. Najprawdopodobniej prace budowlane ruszą w 2016, gdyż w tym roku z puli pieniędzy przeznaczonych na rozwój infrastruktury sportowej miasto zamierza zmodernizować tor łyżwiarsko – wrotkarski, boisko treningowe oraz przesunąć płytę główną na stadionie w celu pozyskania miejsca na wkopanie ławek rezerwowych poniżej powierzchni boiska, na styl angielskich stadionów. Z informacji uzyskanych w urzędzie wiadomo, iż na 99% od rundy wiosennej nasz stadion wzbogaci się o zegar z tablicą wyników, który ma zostać przeinstalowany ze stadionu przy ul. Moniuszki. Z pewnością przy Agrykola będzie on bardziej spełniał swoją funkcję niż na mało uczęszczanych meczach rezerw naszego Klubu.
Pamiętacie ostatni mecz z zegarem na stadionie Olimpii? ;) 

Bilety, karnety, gadżety
Zostajemy przy temacie stadionu. Mianowicie chodzi o to, iż władze Klubu w porozumieniu z kibicami podjęły jednomyślną decyzję, iż w rundzie wiosennej wyłączona z użytku będzie trybuna B tzw. „Prosta”. Wiąże się to z oszczędnościami w organizacji meczów. Jednakże niewątpliwą zaletą tego ruchu jest fakt, iż na wiosnę ceny biletów na "zwykłe" sektory trybuny krytej będą identyczne jak były na trybunie Prostej. I tak każdy kto zechce oglądać mecze Olimpii na trybunie krytej zapłaci 10 zł. Jeśli zechcecie zasiąść na sektorze VIP trybuny krytej to będziecie musieli wydać 25 zł, jednakże w cenie biletu na ten sektor jest wliczony smaczny catering. Najzagorzalsi kibice Olimpii zostaną na Łuku i za bilet na mecz zapłacą 5 zł, jednak z każdego biletu zakupionego na ten sektor Klub przeznaczy 1 zł na działalność kibicowską. Ciekawostką jest powrót karnetów na mecze Olimpii. Ceny karnetów przedstawiają się następująco:

„Łuk” 35 zł
Kryta A1/A2  70 zł (+ gadżet z okazji 70 – lecia istnienia Klubu)
Kryta VIP 175 zł


Reaktywacja PR
Na dniach Klub ma również zatrudnić rzecznika prasowego, którego jednym z głównych zadań ma być przywrócenie oficjalnej strony klubowej do życia. Według władz klubowych strona ma być aktualizowana na bieżąco ciekawymi artykułami i stać się podstawowym źródłem wiedzy nt. Klubu. Pozwoli to na usprawnienie działalności PR i zwiększenie interakcji pomiędzy Klubem i kibicami.


Tyskie ponad wszystkie 
Kolejną ciekawostką jest planowane spotkanie z przedstawicielem marki Tyskie. Jeden z głównych sponsorów Olimpii chce zacieśnić współpracę z Klubem i jego fanami. W najbliższym czasie spodziewać się należy nowych reklam z całkiem nowym hasłem reklamowym oraz motywem kibicowskim. Kontynuowana ma być akcja zbierania kapsli od piwa Tyskie do puszek ustawionych w wielu sklepach spożywczych. Część dochodu ze sprzedaży piwa Tyskie jest przeznaczana na Olimpię Elbląg, zatem warto podczas zakupów sięgać po piwo naszego sponsora. Na wiosnę marka Tyskie szykuje nie lada gratkę dla kibiców Olimpii, ale o tym napiszemy bliżej pierwszego meczu, po spotkaniu z przedstawicielem Kompanii Piwowarskiej, właściciela marki Tyskie.


Planowanie obchodów 70 - lecia Klubu
W najbliższym czasie klubowi włodarze spotkają się ze Stowarzyszeniem Kibiców w celu rozmów nt. obchodów 70 – lecia istnienia Klubu. Jednym z pierwszych elementów jest wydanie limitowanej edycji gadżetu klubowego, który dołączony będzie do karnetów na trybunę Krytą. Finałem obchodów 70 – lecia ma być feta z okazji uzyskania awansu. W Klubie i w Stowarzyszeniu wszyscy głęboko wierzą w to i nie wyobrażają sobie innego scenariusza. O pozostałych sprawach związanych z 70 – leciem Klubu będziemy Was informować na bieżąco.


Wielki come-back forum kibiców
Jak już zdążyliście się zorientować na e-Olimpia powróciło wyczekiwane forum kibiców. Jest to efekt rozmów wielu osób i starań wąskiego grona administratorów strony. Na łamach tego forum możecie dowiedzieć się m.in. o aspektach sportowych w klubie, o działalności klubu oraz wiele innych cennych informacji. Trwa również rekrutacja na stanowiska redaktorskie, szersze info uzyskacie na forum e-Olimpia.


Nowy sponsor?
No i czas na prawdziwy HOT NEWS – w najbliższym czasie Klub podejmie rozmowy z  firmą, która wielce prawdopodobne, że zostanie nowym sponsorem Olimpii i znacząco wesprze konto klubowe. O tym i o wielu innych rzeczach najszybciej dowiecie się właśnie z naszej strony, dlatego sprawdzajcie e-Olimpia codziennie. Z kibicowskim pozdro! B.