logo strony Olimpia Elbląg
Biała Piska relacja!
2014-11-23 18:32:55 - Dinga
Źródło: Biała Piska relacja!

Prolog

      Na wstępie powróćmy jeszcze do  meczu z Concordią podczas którego prowadziliśmy zbiórkę dla  Oskara Junika z rocznika 2002. Udało nam się uzbierać ok.  730 zł, dodatkowo dorzuciliśmy z wcześniejszych zbiórek do pełnej sumy - 1000 zł. Pieniądze zostały już przekazane rodzinie. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w uzbieraniu powyższej sumy. Oskar trzymaj się, mamy nadzieję, że wszystko ułoży się dobrze.

Kraina śniegów…

      Na ostatni mecz w tym roku przypada nam podróż do Białej Piski. W środku tygodnia dowiedzieliśmy się, że klub postanowił wesprzeć nas finansowym datkiem  – 500 zł. Dziękujemy serdecznie. W sobotę z rana zbieramy się na zbiórce, dość szybko udaje nam się odprawić po czym  pakujemy się do busa i ruszamy w stronę krainy śniegów.  Po drodze zaskakuje nas śnieg, widoki jak na górskich szlakach ;) My już widzieliśmy pierwsze śniegi :).

      Na miejscu jesteśmy już godzinę wcześniej. Wchodzimy na sektor gości, który został chyba przygotowany tylko na mecz z nami. Prowizoryczna siatka, strefa buforowa oddzielona taśmą. Jedyny plus przed ewentualnym śniegiem czy deszczem to to, że trybuna była kryta. Ciekawe czy kiedyś u nas się doczekamy krytej trybuny dla wszystkich?.  Na sektorze nas 29 osób(w tym 2 osoby z Legii dzięki!), wieszamy starą flagę ZKS i zaczynamy doping od pierwszych minut.

i koszmarów naszych kopaczy…

      Tracimy dwie bramki. Po pierwszej bramce miejscowi kibice ubrani w barwy, ale bez żadnych flag na płocie, próbują dopingować. Zapewniliśmy im zapewne tygodniowy bal.

      Nasi kopacze, bo nie piłkarze (piłkarzem to był Deyna Kazimierz), chyba zapomnieli gdzie grają, że nas kibiców interesuje 1 (słownie pierwsze) miejsce. Jadąc w tak ustronne miejscowości jakie mamy w tym sezonie powinni pytać przeciwnika czy mamy im zaaplikować 5 czy 6 bramek, a czasem dla żartu 10! Tego my oczekujemy i mamy nadzieję, że ambicja, bo chyba jakąś macie to samo Wam podpowiada. Jak nie potraficie strzelić w światło bramki to zostańcie po treningu i dodatkowo postrzelajcie. Kolejna już wpadka!!!

      Po meczu kopacze podchodzą do nas, lecz tym razem zamiast przybijanych piątek i poklepywania po plecach mówimy im w dosadnych słowach co sądzimy o ich postawie w dzisiejszym meczu. W popsutych humorach wracamy do domu, w Elblągu meldujemy się przed 20.

Podsumowanie rundy.

      Jako, że zaczyna się sezon ogórkowy. Następny mecz dopiero w 2015 r. Przechodzimy do podsumowania rundy. W tym roku byliśmy na 5 wyjazdach.

Concordia Elbląg mecz przeniesiony do nas ;)

Grajewo – sektor gości zamknięty.

Korsze(relacja http://www.e-olimpia.com/news.php?news=99)

Nowe Miasto Lubawskie (http://www.e-olimpia.com/news.php?news=106)

Dąb Dąbrowa Białostocka – nie wybraliśmy się.

Łomża(http://www.e-olimpia.com/news.php?news=108)

Ełk – mecz przeniesiony do nas.

Gołdap( http://www.e-olimpia.com/news.php?news=115)

Olsztynek – mecz przełożony do nas.

Biała Piska – opis w tym linku.

Obecnym na wyjazdach dziękujemy, pozostałych po raz kolejny zapraszamy!