logo strony Olimpia Elbląg
Olimpia nas potrzebuje, wszyscy na A8!
2014-11-14 15:47:00 - Mr.Ben
Źródło: Olimpia nas potrzebuje, wszyscy na A8!

Po 17 kolejkach wyniki mówią same za siebie która drużyna w tej lidze zasługuje na awans – ZKS OLIMPIA ELBLĄG. Runda jesienna ligi szuwarowo - bagiennej za nami. Przed nami pierwsza z kolejek rundy rewanżowej, a w niej piłkarzom naszej Olimpii przyjdzie zmierzyć się z Concordią Elbląg.

Wiele osób określa mecze pomiędzy wspomnianymi drużynami jako „derby” Elbląga. Nic bardziej mylnego, gdyż spotkania derbowe rozgrywane są pomiędzy klubami, które posiadają liczne grupy fanów, a jak powszechnie wiadomo w naszym mieście to my stanowimy jedyną grupę kibicowską. Nie mniej jednak każdy mecz żółto-biało-niebieskich powinien być dostatecznym powodem do odwiedzenia naszego stadionu i wspierania zawodników żywiołowym dopingiem przez całe 90 minut. Na stadion powinniście przychodzić bez względu na klasę przeciwnika, oprawy i stan infrastruktury. Pewnie, że każdy z kibiców chciałby, aby nasza Olimpia grała z renomowanymi ekipami na nowym stadionie, jednakże przed tym, naszym zadaniem jest wspierać piłkarzy w walce o awans. Podczas ostatniego meczu z Zambrowem naszym głośnym wsparciem ponieśliśmy piłkarzy do arcyważnego zwycięstwa. Do końca sezonu pozostało do rozegrania mnóstwo kolejek, a każdemu z naszych ligowych rywali będzie zależało na urwaniu punktów liderowi. Wymagając awansu od piłkarzy i włodarzy Klubu sami musimy dawać od siebie tyle samo zaangażowania. Hasło „Przywróćmy blask Olimpii” nie straciło na ważności.

Już od najbliższego meczu dojdzie do istotnej zmiany na stadionie - „MŁYN” zostaje przeniesiony na trybunę „Prostą”, przez co połączone w jedną zostaną dwie grupy fanów, a więc doping zyska na jakości :)
Podczas zbliżającego się meczu w myśl zasady „Cała Olimpia zawsze razem” ktoś jeszcze będzie potrzebował naszego wsparcia podczas tego meczu. W weekend do Klubu dotarła wiadomość o tragedii, która dotknęła jednego z młodych zawodników Olimpii i jego rodzinę. Chodzi o Oskara Junika z rocznika 2002, któremu w sobotę spłonął niemal doszczętnie rodzinny dom w Jegłowniku. Jego rodzina została bez dachu nad głową i zmuszona jest rozpoczynać życie praktycznie od zera. Zarząd Klubu postanowił, iż część pieniędzy ze sprzedaży biletów na ten mecz przekaże poszkodowanej rodzinie zawodnika. Kibice Olimpii również postarają się wspomóc tą akcję i włączą się do niej poprzez zbiórkę pieniężną podczas meczu. Całkiem niedawno naszej pomocy potrzebowała córeczka jednego z nas, którą wsparliśmy znaczącą sumą zebraną m. in. podczas jednego z meczów na A8. Również teraz musimy potwierdzić, że zasada „Cała Olimpia zawsze razem” to nie pusty slogan. Na tym meczu planowaliśmy zbierać do puszki na dofinansowanie wyjazdu do Białej Piskiej, jednak w obliczu takiej tragedii zdecydowaliśmy zmienić cel zbiórki na pomoc rodzinie młodego zawodnika naszego Klubu. Okażmy wspólnie wsparcie młodemu Olimpijczykowi i pokażmy, że tworzymy rodzinę, która jest ze sobą na dobre i na złe! Osoby, które z niezależnych przyczyn nie będą mogły być na tym meczu mogą wesprzeć tą akcję wpłacając środki pieniężne na konto, które uruchomił Urząd Gminy w Gronowie Elbląskim.

Dane do przelewu:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gronowie Elbląskim

ul. Łączności 3

82-335 Gronowo Elbląskie

Numer konta: 58 8300 0009 0091 2723 2000 0050

 

Do zobaczenia w niedzielę 16 listopada o godz. 13.30 na A8, wszyscy na prostą!

 

PS. Podczas tego meczu będą również sprzedawane ostatnie sztuki limitowanej edycji kalendarza na 2015 rok, cena jedyne 15 zł, gorąco polecamy!