logo strony Olimpia Elbląg
Podwójne święto w Elblągu, nasza Olimpia mistrzem jesieni!
2014-11-13 04:04:19 - Mr.Ben
Źródło: fot.: M.Kuna/portel.pl/elblag.netPodwójne święto w Elblągu, nasza Olimpia mistrzem jesieni!

W tym roku dzień 11. listopada w Elblągu wypadł bardzo uroczyście. Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości zbiegły się w tym samym dniu z meczem na szczycie 3. ligi, pomiędzy olimpijskimi imienniczkami z Elbląga i z Zambrowa.

Podwójne święto w Elblągu, nasza Olimpia mistrzem jesieni!

W tym roku dzień 11. listopada w Elblągu wypadł bardzo uroczyście. Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości zbiegły się w tym samym dniu z meczem na szczycie 3. ligi, pomiędzy olimpijskimi imienniczkami z Elbląga i z Zambrowa. I tak oprócz oficjalnych obchodów jednego z najważniejszych świąt państwowych, nie lada gratkę dla siebie znaleźli lokalni piłkarscy patrioci , gdyż w tym dniu mogli wspierać swoją sportową dumę miasta. Smaczku temu meczowi dodawał fakt, iż do chwili jego rozegrania oba zespoły prowadziły "korespondencyjny" pojedynek, który polegał na tym, iż obie drużyny od wielu kolejek zgodnie notowały zwycięstwa, a rywalizacja dotyczyła korzystniejszego bilansu bramkowego. Przez kilka kolejek zambrowianie o włos wyprzedzali żółto-biało-niebieskich, lecz przed bezpośrednim meczem na prowadzenie w tabeli wysunęła się elbląska Olimpia, a stało się tak dzięki bardzo okazałemu, dawno nie widzianemu na A8 rozmiarowi zwycięstwa (10:0 - przyp. red.) nad inną, ligową imienniczką z Olsztynka. Wtorkowi rywale dotrzymywali Olimpii tempa niemal aż do końca meczu, kiedy to po ciężkim boju ulubieńcy kibiców Olimpii po wielu próbach zdobyli zwycięską bramkę, która wywołała na trybunach eksplozję radości. Po tym zwycięstwie elbląska Olimpia samodzielnie zasiada w fotelu lidera tabeli oraz z trzypunktową przewagą została mistrzem rundy jesiennej.
Zostały wynagrodzone zarówno trudy piłkarzy jak i kibiców, którzy tego dnia po dłuższej przerwie utworzyli liczny młyn i od samego początku meczu zagrzewali do boju elbląską jedenastkę. Wyczuwalne było zaspokojenie potrzeby tradycyjnego zdzierania gardła, gdyż od początku meczu zainteresowani śpiewami nie szczędzili strun głosowych ;) Na płocie pojawiły się flagi: Elblążanie oraz po jej bokach flagi dzielnic Śródmieście i Zawada, a także transparent z pozdrowieniami dla naszych braci po szalu, którzy muszą oglądać świat zza krat "Blacha, Tomek - PDW Bracia trzymajcie się". Tego dnia podczas piłkarskiego szlagieru nie zapomnieliśmy również o uczczeniu święta odzyskania suwerenności Polski, więc odśpiewaliśmy hymn państwowy, któremu towarzyszyły „machajki” i race, przez co na Łuku zrobiło się biało-czerwono. Na nasz stadion powróciła atmosfera pamiętana z wcześniejszych meczów, a do dopingu przyłączyła się również brać kibicowska z „Prostej”, która tego dnia chętnie odpowiadała nam np. na pytanie "kto wygra mecz". Po tym meczu podjęta została decyzja, iż w chwili obecnej najlepiej będzie jeśli od najbliższego meczu z Concordią „młyn” będzie znajdował się na środkowym sektorze "Prostej", gdyż dzięki temu grono chętnych do wspierania Olimpii dopingiem powiększy się, co znacząco wpłynie na poziom decybeli naszych pieśni. Kolejnym pozytywem będzie danie wyraźnego sygnału, iż trybuny za bramkami mogą być modernizowane jednocześnie, przez co skróceniu mógłby ulec czas przebudowy naszego stadionu.

Dla najwierniejszych kibiców OE każdy mecz Olimpii to święto i nie wyobrażają sobie nie być wówczas na stadionie. Niech w naszym mieście każdy o tym wie!
Już w najbliższą niedzielę 16 listopada o godz. 13.30 ligowe "ostatki" w tym roku na Agrykola 8, więcej info wkrótce!

Podwójne święto w Elblągu, nasza Olimpia mistrzem jesieni!