logo strony Olimpia Elbląg
Najlepsza na świecie – Olimpia Elbląg! relacja z wyjazdu do Nowego Miasta Lubawskiego
2014-09-13 15:04:31 - Kicu
Źródło: zdjęcie www.facebook.com/pages/Klub-Sportowy-Drwęca/ własneNajlepsza na świecie – Olimpia Elbląg! relacja z wyjazdu do Nowego Miasta Lubawskiego

W środowe popołudnie Olimpijczycy wybrali się na drugi w tym sezonie mecz wyjazdowy swojej drużyny, tym razem do Nowego Miasta Lubawskiego. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tej wyprawy.

Najlepsza na świecie – Olimpia Elbląg! relacja z wyjazdu do Nowego Miasta Lubawskiego

Pierwszą rzeczą która rzuciła się w oczy w ten deszczowy dzień, był inny autokar oraz inny kierowca niż lubiany przez wszystkich Pan Edek. Pragniemy uspokoić wszystkich, nasz jakże sympatyczny i słynący z dynamicznej jazdy driver dołączy do nas już na wyjeździe do Łomży (o tym za chwilę). Jak się okazało, tymczasowy kierowca swoje już z kibolami jeździł, na nie jednej stacji jego pasażerowie  dokonywali promocji ( brak kominiarek był m.in. rekompensowany zagłówkami z foteli) i sam stwierdził że świat zszedł na psy i kiedyś było lepiej  Na zbiórce zameldowało się trochę młodzieży szkolonej, która stwierdziła, że wyjazd to rzecz święta a obowiązki szkolne da się odrobić- o to chodzi.  Jadąc bez postojów dojeżdżamy do Lubawy, gdzie wsiada delegacja Legijnego FC/ Motoru Lubawa i razem udajemy się do Nowego Miasta Lubawskiego. W czasie podróży rozpoczęły się zapisy na jedyny atrakcyjny kibicowsko wyjazd w tej rundzie- do Łomży. 10 osób już się zapisało, cena to 30 zł (do 19 września włącznie), później 50 zł. mobilizować się i namawiać znajomych!

Mając w pamięci ostatnie pobyty na stadionie Drwęcy, obawiano się prowokacyjnego zachowania ze strony miejscowej ochrony i policji. Na szczęście wejście na sektor było sprawne i jeszcze przed meczem cała wycieczka znalazła się w klatce gości. Na płocie ląduje nasze płótno VETERANI oraz flaga Motoru Lubawa oraz transparent dla jednego z lubawskich kibiców. Doping z naszej strony dobry, rwany, lecz taki klimat takich wyjazdów. W przerwie pod stadion dojeżdża kilka elbląskich aut wraz z autami z Brodnicy i Chełmży. Ta grupa w większości postanawia pozostać pod stadionem, a sektor gości przyozdobiony zostaje flagą SPARTANIE. W drugiej połowie kontynuujemy doping, większą uwagę zwracając na głośność śpiewanych pieśni( ZAWSZE MOŻNA GŁOŚNIEJ!). Efekt zadowalający . Po wygranym meczu przybijamy „piątki” z piłkarzami i przypominamy im, że nie może powtórzyć się taki mecz jak z Huraganem. Szybko opuszczamy stadion i już jesteśmy na powrocie do Elbląga. W Lubawie żegnamy się z miejscowymi kibolami i w dobrych humorach rozpoczynamy „przegląd piosenki autobusowej”  Pomimo środy, zabawa pierwsza klasa, każdy mógł zaproponować lub znaleźć w repertuarze to co lubi najbardziej, jednak hit był tylko jeden -„najlepsza na świecie - Olimpia Elbląg”!

Podsumowując, na środowy mecz Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – Olimpia Elbląg wybrało się 55 Olimpijczyków, wsparło nas 22 Legionistów z Lubawy oraz około 60 kiboli koalicji Brodnica&Chełmża. Łącznie daje to liczbę ok. 137 osób. Wielkie dzięki za wsparcie i do następnego!

P.S 1 Co do miejscowych, określili się na 80 osób w młynie z dwoma flagami, coś tam dopingują, rzucają serpentyny oraz konfetti i w sumie tyle. 
P.S 2 Jakie derby, panowie z Nowego Miasta! Bez takich tekstów na plakatach. 
P.S 3 Na meczu brakowało nam Piły. Nie tej do cięcia, bo tą słyszeliśmy cały czas, gdyż jakiś nadgorliwy pracownik zakładu za płotem stadionu chciał pokazać swe rzemieślnicze zdolności, lecz kierownika drużyny. Wszyscy wiemy jakbyś wyglądał za 30 lat będąc nadal kierownikiem drużyny.  Zatem Robert zapraszamy na wyjazdy!
P.S 4 Dyskusja nt prowadzącego bloga „subiektywnie o Olimpii” zatacza coraz szersze koła. Ba! Można powiedzieć ze był to jeden z tematów przewodnich, co bardziej odważni mają swoje typy któż to może być  chodzą słuchy że to… 

video relacja z meczu: 

Najlepsza na świecie – Olimpia Elbląg! relacja z wyjazdu do Nowego Miasta Lubawskiego